Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Apmaudus pirmųjų pasaulio taurės lenktynių finišas: Lietuvos buriavimo rinktinei iki antros vietos pritrūko 3 sekundžių

Pirmųjų „SSL Gold Cup“ finalinio etapo lenktynių metu artima ir intensyvi kova tarp Lietuvos, Čekijos, Pietų Afrikos ir Omano rinktinių vyko nuo starto iki paskutinių finišo akimirkų. Dalį laiko kovoję dėl pirmos-antros vietos su Pietų Afrika, ties finišo linija mūsiškiai vos trimis sekundėmis pralošė čekams ir užėmė trečiąją vietą.
Apmaudus pirmųjų pasaulio taurės lenktynių finišas: Lietuvos buriavimo rinktinei iki antros vietos pritrūko 3 sekundžių
Apmaudus pirmųjų pasaulio taurės lenktynių finišas: Lietuvos buriavimo rinktinei iki antros vietos pritrūko 3 sekundžių / Aistės Noreikaitės nuotr.
Temos: 2 Buriavimas Sportas

„Tikrai labai liūdna, nes šitas lenktynes galėjome laimėti – didelę dalį jų pirmavome. Tiesa, žiūrint, kas nutiko, suprantame, kad turėjome bėdų su pavėjiniais kursais. Juose plaukėm tragiškai, reikės kažką daryti su burių valdymu. Šiandien plaukėm gerokai persitempę bures, o taip pat nepataikėm į vėjo sustiprėjimus, kuriuos gavo kitos komandos“, – po finišo apmaudo ir nusivylimo neslėpė „SSL Team Lithuania Scandagra“ komandos vadovas, olimpietis Rokas Milevičius.

Kone iškart po starto Čekijos rinktinė vieną komandos narį pametė už borto – jiems teko apsisukti ir jį pasiimti. Su teisėjų katerio pagalba, ši operacija įvyko itin skandžiai ir greitai, tad konkurentų komanda greitai grįžo į tolimesnę kovą.

Aistės Noreikaitės nuotr./Apmaudus pirmųjų pasaulio taurės lenktynių finišas: Lietuvos buriavimo rinktinei iki antros vietos pritrūko 3 sekundžių
Aistės Noreikaitės nuotr./Apmaudus pirmųjų pasaulio taurės lenktynių finišas: Lietuvos buriavimo rinktinei iki antros vietos pritrūko 3 sekundžių

Lietuvos rinktinė po starto pirmoje distancijos pusėje pirmavo ir pirmąjį ženklą apsuko pirma. Tačiau jau pirmajame pavėjiniame kurse juos pasivijo ir aplenkė Pietų Afrikos Respublikos rinktinė.

Didžiąją tolimesnės distancijos dalį mūsiškiai buriavo antroje pozicijoje, o prieš pat finišą stipriai priartėjo prie lyderių ir turėjo šansą finišo liniją kirsti pirmi. Deja, ties pat finišo linija juos pavijo ir Čekijos rinktinė – finišo ženklą abiejų šalių laivai kirto kone kartu, o teisėjai fiksavo vos trijų sekundžių skirtumą, kuris šįkart buvo nepalankus Lietuvai, užėmusiai trečiąją vietą.

„Didelių klaidų lenktynių metu nepadarėme, tas svarbu. Gal dėl to taip liūdna dėl galutinio rezultato, nes pralošėm labai nedideliu skirtumu. Skaudu atiduodi, rodos, ranka pasiekiamas pergales. Už čekus didžiąją distancijos dalį gerokai pirmavome ir tik prieš finišo pas mus įvyko kažkoks chaosėlis ir juo praleidome“, – teigė R.Milevičius.

Pasak jo, tai dar kartą leido praktiškai suvokti kiekvienų lenktynių svorį – per dieną varžantis vos vienose lenktynėse, kurios ir būna lemiamos rezultatui jokių, net minimalių klaidų daryti nėra galima.

Antrosios dienos lenktynės Lietuvos pogrupiui vyks šiandien, šeštadienį, lapkričio 11 dieną. Startas numatomas apie 15-16 val. Lietuvos laiku. Stebėti tiesioginę lenktynių transliaciją galima „SSL Team Lithuania“ „Facebook“ paskyroje.

Lietuva visas keturias pirmosios „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės finalų eliminacijos lenktynių dienas varžysis tame pačiame pogrupyje su Pietų Afrikos Respublikos, Čekijos ir Omano rinktinėmis. Į šešioliktfinalį po 4 dienų ir 4 lenktynių pateks tik dvi geriausiai pasirodžiusios pogrupio komandos.

Nacionalinė Lietuvos rinktinė „SSL Gold Cup“ pasaulio taurėje startuos lapkričio 10 dieną. „SSL Gold Cup“ pasaulio taurė yra analogų buriavimo sporte neturinčios varžybos, kuriose net 56 šalys varžosi dėl geriausios buriavimo valstybės titulo. Varžybos vyks Pasaulio futbolo čempionatui būdingu formatu – valstybių rinktinės, sudarytos iš geriausių kiekvienos valstybės buriuotojų, varžysis grupėse po keturias ir įveikdamos eliminacijas judės link lemiamos kovos, kuri tarp dviejų visas eliminacijas praėjusių rinktinių įvyks gruodžio 3 d. „SSL Gold Cup“ taurės naujienas galima sekti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką