Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 08 05, 10:26

Atsiprašė už žioplą klaidą: ukrainietes olimpietes ant pakylos pavadino rusėmis

Tokijo olimpinių žaidynių rengėjai ketvirtadienį atsiprašė Ukrainos dailiojo plaukimo atstovų dėl to, kad per apdovanojimų ceremonija jas pavadino Rusijos atletėmis.

Ukrainos duetas Marta Fiedina ir Anastasija Savčuk gerokai nustebo, kai iškovojusios bronzą sinchroninio plaukimo varžybose užlipo ant garbės pakylos.

Tada buvo paskelbta, kad jos atstovauja Rusijos olimpinį komitetą.

„Tai buvo tiesiog techninė klaida“, – vėliau sakė organizacinio komiteto atstovas Masa Tanaka.

Trečiadienį olimpiniame baseine įvykusi klaida skaudi dėl Ukrainos ir Rusijos santykių.

Kaip žinia, Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymą per Sočio olimpines žaidynes 2014 metais. Kelerius metus tęsiasi Rusijos karinė agresija Ukrainos Rytuose, kur karas nusinešė daug gyvybių.

Trečiadienį Rusijos atletės Svetlana Romašina ir Svetlana Kolesničenka laimėjo dailiojo plaukimo duetų varžybas. Ukrainietės buvo trečios.

„Scanpix“/AP nuotr./Ukrainos dailiojo plaukimo atstovės Marta Fiedina ir Anastasija Savčuk iškovojo bronzą Tokijuje.
„Scanpix“/AP nuotr./Ukrainos dailiojo plaukimo atstovės Marta Fiedina ir Anastasija Savčuk iškovojo bronzą Tokijuje.

„Prancūzų kalba įvardinant prizininkes turėjo būti pasakyta Ukrainos komanda, bet vietoj to ištarta Rusijos olimpinis komitetas“, – aiškino M.Tanaka.

Įprastai olimpinėse žaidynėse pranešimai skamba japonų, anglų ir prancūzų kalbomis – pastaroji laikoma šiuolaikinio olimpinio judėjimo kalba.

„Žinoma, žmonės pastebėjo, o pranešimą paskelbęs asmuo atsiprašė, – sakė M.Tanaka. – Aš irgi atsiprašau Ukrainos komandos.“

Jau daugiau nei septyneri metai praėjo nuo aneksijos, o Krymas vis dar yra pripažįstama kaip Ukrainos teritorija pagal tarptautines taisykles.

Šių metų Europos futbolo čempionate Ukrainos futbolininkams buvo sukurta apranga, kurioje atsispindėjo šalies kontūrai su Krymu.

Andrijaus Pavelko „Facebook“ paskyros nuotr./Ukrainiečių aprangos įsiutino Rusiją
Andrijaus Pavelko „Facebook“ paskyros nuotr./Ukrainiečių aprangos įsiutino Rusiją

Rusijos futbolo federacijos atstovai pasiskundė Tarptautinei futbolo federacijai. UEFA leido Ukrainos komandai palikti šalies žemėlapio kontūrus, bet pareikalavo išbraukti šūkį „Šlovė herojams“ nuo marškinėlių.

Andrijaus Pavelko „Facebook“ paskyros nuotr./Šūkis ant Ukrainos rinktinės marškinėlių
Andrijaus Pavelko „Facebook“ paskyros nuotr./Šūkis ant Ukrainos rinktinės marškinėlių

UEFA yra nustačiusi taisyklę, kad Ukrainos ir Rusijos rinktinės bei klubai negali žaisti vienas prieš kitą dėl saugumo priežasčių nuo 2014 metų.

Tačiau olimpinėse žaidynėse abiejų šalių sportininkai rungiasi tose pačiose varžybose.

Per žaidynių Tokijuje atidarymo ceremoniją liepos 23 dieną, Rusijos televizija perėjo į reklamą prieš pat Ukrainos olimpiečių pasirodymą stadione su nacionaline vėliava. Į eterį rusai grįžo iškart, kai Ukrainos komanda pražygiavo atidarymo ceremonijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką