Berlyne viskas pagal planą: D.Rapšys atrankoje – antras, R.Meilutytė – pirma

Berlyne startavo antroji FINA Pasaulio taurės etapo diena, kuri prasidėjo sėkmingai Lietuvos plaukikams Danui Rapšiui ir Rūtai Meilutytei.
Rūta Meilutytė iškovojo auksą.
Rūta Meilutytė iškovojo auksą. / Lietuvos plaukimo federacijos/Dariaus Kibirkščio nuotr.

Pirmasis į Vokietijos baseino vandenį šeštadienį ryte šoko Danas Rapšys, kuris užėmė antrąją vietą 200 metrų kompleksiniu būdu rungties atrankoje.

Lietuvis atplaukė per 1:56.53 min. ir į priekį praleido tik Matthew Satesą iš Pietų Afrikos Respublikos.

Puikiai šeštadienio rytas susiklostė Rūtai Meilutytei. 100 m krūtine atrankoje 25-erių kaunietė užtikrintai laimėjo savo plaukimą (1:04.80 min.). Greitesnių už ją taip ir neatsirado.

R.Meilutytei šioje rungtyje tebepriklauso pasaulio moterų rekordas (1:02.36 min.).

Andrius Šidlauskas dalyvavo 50 metrų krūtine plaukimo atrankoje. Penktajame plaukime lietuvis fiksavo 26.22 sek. laiką ir bendroje įskaitoje užėmė 11-ąją vietą.

Naują asmeninį karjeros rekordą vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje pasiekė Tomas Navikonis. 19-metis panevėžietis savo kvalifikaciniame plaukime finišavo aštuntas ir užfiksavo 48,11 sek. rezultatą. Galutinėje įskaitoje lietuvis rikiavosi 15-tas.