Buriuotoja Gintarė Scheidt pateko į olimpinių žaidynių finalą, bet dėl medalio nekovos

Lietuvos olimpinės rinktinės vėliavnešė buriuotoja Gintarė Scheidt pasibaigus atrankos etapui „Laser Radial“ klasės varžybose pateko tarp 10 geriausių žaidynių buriuotojų – bendroje įskaitoje užėmė 6 vietą. Ji įgijo teisę varžytis žaidynių finale, kuris vyks pirmadienį.
Gintarė Scheidt
Gintarė Scheidt / Vytauto Dranginio nuotr.

Tiesa, šansų kovoti dėl medalių buriuotoja nebeturi. Buriavime triumfuoja sportininkė, po finalinio plaukimo bendroje įskaitoje surinkusi mažiausiai taškų. Šiuo metu trečią vietą užimančią konkurentę G.Scheidt „lenkia“ 25 taškais, o per finalą, net ir užėmus paskutinę, 10 vietą, „uždirbti“ galima daugiausiai 20 taškų.

Ypač koją G.Scheidt pakišo nesėkmingas pirmasis plaukimas, kuriame ji buvo diskvalifikuota.

G.Scheidt po dešimties atrankos plaukimų bendroje įskaitoje užėmė 6-ąją vietą su 82 baudos taškais. Nuo trečią vietą užimančios airės Annalise Murphy G.Scheidt atsiliko 25 taškais – airė turi 57 baudos taškus. Pirmauja 47 taškus turinti olandė Marit Bouwmeester, antrą vietą užima 55 taškus turinti danė Anne-Marie Rindom.

Dešimtasis, paskutinis plaukimas G.Scheidt buvo ne ypač sėkmingas. Lietuvė finišavo 11-a (48 min. 47 s.) ir gavo 11-a baudos taškų. Šiame plaukime triumfavo britė Alison Young, M.Bouwmeester liko antra, A.M.Rindom – trečia.

Prieš tai devintasis plaukimas G.Scheidt susiklostė palankiai. G.Scheidt šiame plaukime finišavo ketvirta (51 min. 19 sek.) ir gavo 4-is baudos taškus. Bendroje įskaitoje G.Scheidt pakilo į 6-ąją vietą

Devintąjį plaukimą laimėjo belgė Evi van Acker (50 min. 20 s.), bendroje įskaitoje užimanti penktąją vietą. Antrąją vietą užėmė suomė Tuula Takanen, trečiąją – argentinietė Lucia Falasco.

Iš viso šioje klasėje įvyko dešimt atrankos plaukimų, po kurių dešimt pajėgiausių buriuotojų iš 37-ių pradėjusių varžybas startuos finaliniame plaukime.

Po devynių plaukimų bendroje įskaitoje pirmavo olandė Marit Bouwmeester (45 baudos taškai), antra – airė Annalise Mourphy (50 baudos taškų), trečia – danė Anne-Marie Rindom (52 baudos taškai). G.Scheidt turėjo 71 baudos tašką.

Po aštuntojo plaukimo G.Scheidt su 67-iais baudos balais buvo aštunta.

G.Scheidt dalyvauja trečioje savo olimpiadoje. Pekino olimpiadoje ji laimėjo sidabro medalį, o Londone liko šešta.