Burlentininkas Juozas Bernotas tolsta nuo išsvajoto finalo

Juozo Bernoto startas antrąją varžybų dieną
Ilmars Znotins nuotr. / Juozo Bernoto startas antrąją varžybų dieną
0

Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių buriavimo varžybose kovą tęsia Juozas Bernotas. Ketvirtadienį lietuvis įveikė dar tris etapus ir bendroje įskaitoje po 9 plaukimų nukrito į 25 vietą.

Dar trys plaukimai – septintas, aštuntas ir devintas – ketvirtadienį laukė Rs:X klasės burlente lenktyniaujančio 27 metų Juozo Bernoto.

Po šešių plaukimų 24-ąją vietą užimančiam lietuviui reikia gerokai pasistengti, kad per likusius šešis plaukimus priartėtų prie 2012 m. Londone pasiekto rezultato – 12-osios vietos.

Septintajame plaukime lietuvis užėmė 26 vietą ir bendroje įskaitoje išliko 24-as.

Aštuntajame plaukime J.Bernotui sekėsi dar sunkiau ir jis liko 32-as. Po šio plaukimo lietuvis bendroje įskaitoje nukrito į 26 vietą.

Devintajame plaukime lietuvis užėmė 21 vietą ir bendroje įskaitoje pakilo į 25 vietą.

„Londone buvo kitokios varžybų sąlygos. Ten viskas stabiliau, aiškiau. Viskas labai priklausė nuo greičių. O čia vėjas nuolat sukinėjasi, yra ir srovės, aplinkui kalnai. Be to, Londone galėjome naudoti tik organizatorių skirtą įrangą, o čia savo galima vairą, stiebą ir giką. Tai svarbus niuansas“, – lygino J.Bernotas.

Po 12 etapų bus susumuoti rezultatai, anuliuoti prasčiausi buriuotojų etapai ir 10 geriausių buriuotojų kausis regatoje dėl medalių.