Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 22, 12:06

Burlentininkas R.Jasiūnas džiaugiasi kol kas aukščiausiu savo rezultatu

Šešios dienos ant vandens, buriuojant apie 50 km/h greičiu ir tarp 154 dalyvių kovojant dėl kuo aukštesnės vietos su olimpiniais bei pasaulio čempionato medalininkais – buriuotojas Rytis Jasiūnas ir olimpietis Juozas Bernotas baigė lenktynes IQFoil olimpinės burlenčių klasės Europos čempionate. Nors sportininkai į paskutiniąją dieną vykstančias Medalių lenktynes nepateko, jau pirmaisiais Paryžiaus olimpinio ciklo metais pasiekti rezultatai jų nenuvylė.
Rytis Jasiūnas
Rytis Jasiūnas / Organizatorių nuotr.

R.Jasiūnas, susidūręs su Europos čempionate buvusia rekordine konkurencija, vienu metu buvo pakilęs net iki 14 pozicijos, o galutinėje įskaitoje užėmė 25 vietą tarp dalyvių ir 9 vietą tarp atstovaujamų valstybių.

„Čempionatas buvo tikrai sunkus ir sudėtingas dėl labai smarkiai besisukiojančio vėjo ir labai aukšto visų dalyvių meistriškumo. Net menkiausia klaida bet kuriose lenktynėse lemdavo kritimą žemyn per 15-20 pozicijų. Dėl to labai džiaugiuosi savo rezultatu. Tai – mano geriausia iškovota vieta Europos čempionatuose ir daugiau nei 30 pozicijų pašokimas nuo 2021 metų Europos čempionato“, – sportiniu progresu džiaugėsi R.Jasiūnas.

Pasak sportininko, konkurencija varžybų metu buvo milžiniška – tiek dėl didžiulio dalyvių skaičiaus, tiek dėl itin pajėgių konkurentų gausos. Pavyzdžiui, iki šiol olimpine buvusios „RS:X“ burlentės olimpinis čempionas ir triskart pasaulio čempionas Kiranas Badloe liko vos viena pozicija virš R.Jasiūno.

„Konkurencija išties buvo milžiniška – nei vienas Tokijo olimpiados dalyvis nepateko į geriausiųjų 20-tuką. Praėjusiais metais brazilas Meateus Isaac laimėjo 3 vietą atvirame Europos čempionate, šiemet jis liko 41. Kadangi suplaukėm net 20 lenktynių, tai tikrai nebuvo vien sėkmės faktorius – tiesiog kiekviena klaida kainuoja labai daug“, – teigia buriuotojas.

Kitas Lietuvos atstovas, triskart olimpietis Juozas Bernotas bendroje įskaitoje tarp 154 dalyvių užėmė 48 vietą. Pasak jo, ką rodo ir kitų Tokijo olimpiečių rezultatai, sportininkai iki šiol buriavę „RS:X“ burlente kol kas dar yra pereinamajame laikotarpyje ir deda visas pastangas persikvalifikuoti prie naujosios, su povandeniniu sparnu buriuojančios olimpinės IQFoil klasės.

„Šįkart varžytis Medalių lenktynėse man neteks, tačiau pas mus sezonas dar tik prasideda, tad ir pasiruošimui dar neturėjom labai daug laiko. Lauksim rudenį vyksiančio Pasaulio čempionato, kuriame, tikiuosi, rezultatai bus žymiai geresni. Sąlygos buvo puikios – suplaukėm net 20 lenktynių. Tiek lenktynių nesu turėjęs jokiose kitose varžybose, kuriose dalyvavau iki šiol. Tai tikrai gera patirtis, be to, jaučiu, kad kiekvieną kartą startuodamas vis tobulėju, tad, manau, čia dar tik pradžia“, – po finišo dalinosi J.Bernotas.

Olimpinės IQFoil burlentės Europos čempionatas vyko Italijoje, Gardos ežere. Startavęs gegužės 17 dieną, jis turėtų finišuoti šiandien, gegužės 22 d., kai įvyks Medalių lenktynės, kuriose startuos tik 10 aukščiausias pozicijas bendroje įskaitoje užimančių sportininkų. Iš viso čempionate startavo apie pustrečio šimto dalyvių – 154 vyrai ir 95 moterys. Pilnus rezultatus galima rasti čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką