Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 27d. 16:29

D.Rapšio trenerė neslėpė apmaudo: „Širdyje tikiu, kad medalį galėjome turėti“

Penkerius metus neįprastai ilgai trukęs olimpinis ciklas pajėgiausiam šalies plaukikui Danui Rapšiui baigėsi kartėliu. 26-erių panevėžietis neperžengė 400 m plaukimo laisvu stiliumi atrankos, o per pusę trumpesnėje distancijoje buvo kur kas konkurencingesnis ir nužingsniavo iki pat finalo, tačiau jame užėmė paskutinę aštuntą vietą.

D.Rapšys buvo per mažytį žingsnį, kad pasiektų geriausią rezultatą nepriklausomos šalies istorijoje tarp mūsų plaukikų vyrų.

Iki šiol atstovaudamas Lietuvai aukščiausią rezultatą – 7 vieta – 2004-aisiais Atėnuose 200 m kompleksinio plaukimo rungtyje užfiksavo Vytautas Janušaitis.

„Bandžiau rizikuoti, bet neišėjo. Tiesiog nesijaučiu taip, kaip turėčiau. Tikrai negalvojau, kad pirmajame trejete žmonės plauks taip greitai“, – iš karto po finišo prisipažino Lietuvos plaukikas.

Panašios nuomonės buvo ir plaukiką treniruojanti Ina Paipelienė. Visgi ji pripažino, kad auklėtiniui turi nemažai pastabų.

„Dano užimta vieta mane tenkina. Užimdamas aštuntą vietą tu užnugaryje palieki daug sportininkų. Žinau, kad ne vienas jų norėtų būti Dano vietoje. Visgi pats plaukimas ir rezultatas, priešingai nei paties Dano, manęs netenkina. Nesu tokia pozityvi kaip jis“, – neslėpė I.Paipelienė.

Paklausta ar jaučia apmaudą dėl tokio rezultato, trenerė atsakė vienu, bet labai iškalbingu žodžiu: „Daug...“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ina Paipelienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ina Paipelienė

Paklausta, ar negalėjo kojos pakišti psichologinis spaudimas, kurį Danas patyrė prieš šias olimpines žaidynes, nes buvo įvardijamas kaip didžiausia Lietuvos viltis, trenerė pripažino, kad nieko keisto tame nemato.

„Sportininkai su tokiais spaudimais turėtų tvarkytis. Nemanau, kad to spaudimo buvo daug. Pagrindinė priežastis, kodėl taip gavosi – varžybų stoka. Visai neturėjome startų. Su Andriumi Šidlausku situacija buvo visai kitokia. Jis dirbo su jauniais, kurie yra pajėgūs ir jam kutena padus. Manau, kad visa tai atnešė gerus rezultatus ir jis gerai suplaukė 200 m krūtine. Tuo tarpu Danas buvo priverstas dirbti vienas, nes Lietuvoje nėra nė vieno rimtesnio konkurento. Anksčiau visa tai kompensuodavo varžybos, kurių turėdavome labai daug. Matydavome klaidas, galėjome iš jų mokytis. Šiemet viskas buvo kitaip, niekur niekas neišleido, gyvenome beveik kalėjime. Gavosi kaip gavosi, bet esu įsitikinusi, kad Danas gali plaukti geriau“, – įsitikinusi I.Paipelienė.

Specialistė neslėpė, jog D.Rapšio rezultatas ją kiek nuvylė. Savo auklėtinį ji regėjo tarp olimpinių prizininkų.

„Negalvojau, kad rezultatas bus toks. Tikėjausi, kad jis plauks greičiau nei 1:45 min. Kad plauktum tokiam rezultatui, koks dabar yra, reikia kažkokių šiurkščių klaidų pasiruošimo etape, o tokių aš nematau. Galbūt jis ir negalėjo distancijos įveikti per 1:44 min., kai tai padarė du pirmi britai, bet trečią vietą iškovoti galėjo, aš širdyje tikiu. Visgi gavosi kitaip. Pasaulio čempionate Pietų Korėjoje jis iki finalo ėjo taip pat. Tikėjau, kad finale irgi gali viskas būti panašiai. Ne į naudą išėjo ir tai, kad olimpinėms žaidynėms teko ruoštis penkerius metus. Tie papildomi metai niekam nebuvo naudingi“, – prisipažino trenerė.

Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Danas Rapšys
Vytauto Dranginio (LTOK) nuotr./Danas Rapšys

Tokijuje D.Rapšys dar plauks 400 m kompleksiniu būdu ir su Lietuvos rinktine varžysis 4 x 100 m kombinuotoje estafetėje.

Panevėžiečiui tai yra antrosios olimpinės žaidynės. Prieš penkerius metus Rio Danas dar buvo plaukimo nugara specialistas ir plaukdamas šiuo būdu užėmė 21 (200 m) ir 24 (100 m) vietas.

Tuo tarpu kitas I.Paipelienės auklėtinis Andrius Šidlauskas įvykdė jam keltus trenerės tikslus ir pateko į abiejų savo rungčių – 100 ir 200 metrų krūtine – pusfinalius.

„Olimpinėse žaidynėse labai svarbus nusiteikimas. Ne tik tavo pasirengimas, bet ir kaip nusiteikęs eini į startą, sugebi save realizuoti. Andriui buvo labai dėkingi metai. Jis turėjo su kuo dirbi, niekada negalėjo atsipalaiduoti, nes šalia buvo labai greitas jaunesnis treniruočių partneris. Tai jam padėjo padaryti labai didelę pažangą“, – vertino trenerė.

Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Andrius Šidlauskas
Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr./Andrius Šidlauskas

Ji pasidžiaugė ir Kotrynos Teterevkovos debiutu, kuri būdamas vos devyniolikos jau sugebėjo prasibrauti į 100 m plaukimo krūtine pusfinalį.

„Norėjosi iš jos pusfinalio, nes ji ilgai „sėdėjo“ ant savo rezultatų ir jų negerino. Kai pateko į olimpines žaidynes, ji labai rimtai pažiūrėjo, susitvarkė, suprato, kad tai yra olimpinės žaidynės, svarbiausias renginys. Lauksime dar vieno gero starto rytoj“, – teigė trenerė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

41:01
28:04
00:35

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką