2023 10 07 /12:02

Sėkmingi plaukikų startai Berlyne: R.Meilutytė ir D.Rapšys užtikrintai žengė į finalus

Vokietijos sostinėje Berlyne startavusiame pirmajame pasaulio plaukimo taurės etape ir toliau įspūdingą formą demonstruoja Danas Rapšys, ryškiausia šalies plaukimo žvaigždė Rūta Meilutytė pateko į pirmąjį savo finalą.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / LTU Aquatic nuotr.

Šeštadienio rytą Rūta Meilutytė dalyvavo 100 metrų plaukimo krūtine atrankoje ir distanciją įveikė per 1:09,07 min.

Lietuvė į finalą žengė aštuntu rezultatu.

Atranką laimėjo estė Enell Jefimova (1:06,98), aplenkusi olandę Tes Schouten (1:07.05) ir Singapūro sportininkę En Yi Letitia Sim (1:07,40).

Šioje rungtyje dalyvavo ir dar viena lietuvė Agnė Šeleikaitė. Kaunietė finišavo per 1:13,78 min. ir liko septyniolikta.

Šios rungties finalas vyks šeštadienį 20:20 val.

Į dar vieną finalą pateko ir D.Rapšys. 200 metrų kompleksinio plaukimo atrankoje lietuvis distanciją įveikė per 2 min. 0,93 sek. ir savo plaukime užėmė pirmąją vietą.

Tarp visų dalyvių Lietuvos sportininkas liko antroje vietoje.

Greičiausiai plaukė Pietų Afrikos Respublikos atstova Matthew Satesas (2 min. 0,24 sek.).

Šios rungties finalas finalas vyks šeštadienį 19 val. 48 min.

Pirmąją varžybų dieną D.Rapšys iškovojo aukso medalį 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje.

Šeštadienį 50 metrų plaukimo krūtine atrankoje dalyvavo ir Andrius Šidlauskas. Panevėžietis distanciją įveikė per 28,18 sek. ir užėmė penkioliktą poziciją.

Į finalą pateko devyni stipriausi plaukikai.

Saverio Vitas Multinas vyrų 200 m plaukimo peteliške kvalifikacijoje užfiksavo 2 min. 9,44 sek. laiką ir į finalą nepateko, užimdamas 15-ą vietą tarp 22-ų sportininkų.

Atrankoje greičiausias buvo vengras Richárdas Mártonas (1 min. 58,53 sek.).

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?