-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Danijoje – super Danas: D.Rapšys iškovojo auksą!

Lietuvos plaukikas Danas Rapšys galingu riksmu pažymėjo aukščiausią pasiekimą per savo karjerą. 22 metų lietuvis įtikinama persvara laimėjo 200 m laisvuoju stiliumi rungtį ir pirmą kartą tapo Europos čempionu.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / Lietuvos studentų sporto asociacijos nuotr.

Plaukimo elite išniręs kaip nugara plaukiantis atletas, D.Rapšys įrodė, jog gali būti super greitas ir laisvuoju stiliumi.

Europos plaukimo trumpajame baseine (25 m) pirmenybėse Kopenhagoje 22 metų lietuvis be konkurencijos triumfavo 200 m laisvuoju stiliumi finale.

Jis distanciją įveikė per 1 min. 40,85 sek. ir pasiekė Lietuvos rekordą.

Finale ketvirtajame take startavęs Inos Paipalienės auklėtinis dominavo visą distanciją. Tik per pirmuosius 25 metrus jį lenkė škotas Duncanas Scottas, bet netrukus D.Rapšys šovė į priekį.

Lietuvis vis didino greitį bei persvarą ir net taikėsi į pasaulio rekordo grafiką.

Gal kitą kartą. Šįsyk D.Rapšys ir taip buvo pašėlusiai greitas.

Antrąją vietą užėmęs rusas Aleksandras Krasnychas (1 min. 42,22 sek.) nuo lietuvio atsiliko 1,37 sek., bronzą pelnęs D.Scottas (1 min. 43,47) atsiliko 2,22 sek.

D.Rapšys buvo nuostabus ketvirtadienio rytą, kai užtikrintai laimėjo atrankos plaukimą, užfiksavęs Lietuvos rekordą (1 min. 41,89 sek.).

Tai antrasis universalaus plaukiko trofėjus Europos pirmenybėse Kopenhagoje.

Trečiadienį jis žengė į baseiną per ausines klausydamasis „Legends Never Die“ dainos ir iškovojo bronzą 200 metrų nugara rungtyje, finale pagerinęs Lietuvos rekordą (1 min. 49,06 sek.).

Kartu tai trečiasis mūsų šalies plaukikų laimikis, nes auksą trečiadienį 50 m krūtine sprinte iškovojo Rūta Meilutytė.

Ji stos į antrą rungtį penktadienį ryte, kai varžysis 100 m krūtine. Penktadienis bus įdomus ir dėl kitų plaukikų, ypač Simono Bilio ir Giedriaus Titenio startų.