Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 27, 12:35

Dano Rapšio taurės turnyre Klaipėdoje – olimpiečių šeimos

Jau artėjantį sekmadienį Klaipėdos baseine (Dubysos g. 12) susiburs ir jėgas baseino takeliuose išbandys įvairių Lietuvos miestų šeimos. Tikimasi, kad VšĮ Plaukimo mokyklos trečią kartą organizuojamos ir didelio populiarumo sulaukusios šeimų plaukimo varžybos „Mama, tėtis ir aš“ Dano Rapšio taurei laimėti bus rekordinės dalyvių skaičiumi.
Danas Rapšys ir Darius Grigalionis su šeimos nariais – sūnumi Gantu ir dukra Patricija
Danas Rapšys ir Darius Grigalionis su šeimos nariais – sūnumi Gantu ir dukra Patricija / „Klaipėdos baseino“ nuotr.

Į Klaipėdą atvyks ir dviejų pastarųjų metų šio turnyro nugalėtojas iš Panevėžio olimpietis Darius Grigalionis su šeima. Jo komandą estafečių rungtyje sudarys dukra Patricija ir sūnus Gantas.

„Malonu dalyvauti tokiose gera atmosfera pulsuojančiose varžybose. Tokie turnyrai kelia pačius geriausius jausmus, tarsi sugražina į ankstesnius profesionalaus sporto varžybinius laikus, kai atsistoji ant startinio bokštelio ir daugaiu ar mažiau jauti tą jaudulį. Nesvarbu, kas šalia plaukia – ar greitas, ar lėtas, ar vaikas, tiesiog palaikai visus, nes matai, kokia tai šventė kiekvienai šeimai“, – sakė buvęs olimpietis Darius Grigalionis.

Jo teigimu, kasmet yra vis didesnis stimulas draugiškai kovoti ne tik su kitomis šeimomis, bet ir stengtis sau patiems įrodyti, kad galima tobulėti ir pasiekti vis geresnį laiką.

„Ta puiki varžybinė atmosfera, šeimų azartas ir užsidegimas suartina šeimas. Atsiranda didesnis vienybės ir pasitikėjimo vienas kitu jausmas“, – akcentavo buvęs plaukimo profesionalas.

D.Grigalionis sakė, kad dalyvauti Klaipėdoje – visada smagu, nes atmosfera puiki, o infrastruktūra – viena geriausių Lietuvoje.

„Klaipėdos baseinas – superinis, turbūt vienas geriausių Lietuvoje. Organizatoriai stengiasi suorganizuoti varžybas taip, kad visi liktų patenkinti. Matosi, kad žmonės visa tai daro ne šiaip, kad užsidėti pliusiuką, o nori, jog visi po turnyro išeitų tik geromis nuotaikomis. Smagu, kad susirenka ir daug žiūrovų, ir šeimų. Visiems plaukimo entuziastams tai – savotiška šventė“, – pabrėžė buvęs olimpietis.

Jam malonu ir tai, kad į šį Dano Rapšio taurės turnyrą kasmet atvyksta ir garsių šeimų.

„Buvo atvykusi ir Mindaugo Špoko, ir Ditos Želvienės šeimos. Mes 1996 metais kartu dalyvavome olimpinėse žaidynėse. Smagu pabendrauti, kartu pasivaržyti ir prisiminti gražiausius sportinės karjeros metus. Apskritai geras jausmas matyti, kai kartu plaukiau ne tik tėvai ir vaikai, bet ir seneliai. Tai visus labai suvienija“, – pasidžiaugė D. Grigalionis.

Dalyvavimas šiose varžybose – nemokamas.

Varžybų gegužės 29 dieną (sekmadienį) atidarymas – 13.30 val. Planuojama, kad jos tęsis iki 15.30 val.

Kiekviena dalyvaujanti komanda bus apdovanota diplomais, o 10 geriausių komandų – ir partnerių įsteigtais prizais.

Varžybos Dano Rapšio taurei laimėti vyks estafetės principu, kai trys kiekvienos komandos dalyviai pasirinktu plaukimo stiliumi be pagalbinių priemonių (leidžiama naudoti tik varžybų organizatorių duotas plaukimo lenteles) turės įveikti 50 metrų nuotolį. Galima startuoti ir nuo bokštelių, ir iš vandens.

Varžybų dalyvių plaukimo rezultatai bus fiksuojami tarptautinės plaukimo federacijos FINA pripažinta SWISS TIMMING varžybų laiko kontrolės sistema.

Organizatoriai – VšĮ Plaukimo mokykla – akcentuoja, kad varžybų tikslas – ne tik išsiaiškinti geriausiai Lietuvoje plaukiančią šeimą, bet ir populiarinti plaukimo sportą Lietuvoje ir Klaipėdos regione, skatinti šeimų sportavimo ir plaukimo turnyrų tradicijas.

Atvykti į Klaipėdos baseiną organizatoriai kviečia ne tik dalyvaujančias komandas, bet ir sirgalius, kurie turnyrą galės stebėti tribūnose.

Renginio organizatorius – VšĮ Plaukimo mokykla. Turnyras bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką