Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 10d. 18:00

Diskoteka vandenyje: šiaulietės pagal „The Roop“ eurovizinę dainą šoko baseine

Šiaulių dailiojo plaukimo atstovės atliko pasirodymą pagal „The Roop“ dainą.
Asmeninio albumo nuotr. / Šiaulių dailiojo plaukimo atstovės atliko pasirodymą pagal „The Roop“ dainą.
Laukdamos varžybų jaunosios dailiojo plaukimo atstovės iš „Delfino“ baseino sugalvojo pakelti sau motyvaciją ir sukurti šokį pagal grupės „The Roop“ eurovizinę dainą „Discoteque“. O tuo metu kitos šiaulietės rengiasi startams Europos vandens sporto šakų čempionate.

Šokdamos ne po vieną, o drauge, aštuonios Šiaulių sportininkės neįprastu būdu atliko šokį pagal dainą, kuri skambės „Eurovizijoje“ kitą savaitę.

Tai 4–5 klasių moksleivės pasipuošė geltonomis plaukimo kepurėlėmis ir suderino sportą bei „Euroviziją“ savo beveik pusantros minutės šokyje.

„Varžybų nėra, tad ieškome būdų, kur save išreikšti ir pasikelti motyvaciją“, – sakė Šiaulių dailiojo plaukimo trenerė Kristina Zajauskienė.

Šiais metais dėl karantino ir šalyje uždarytų baseinų šiaulietės porą mėnesių žiemojo be plaukimo, bet su aukštesnio meistriškumo sportininkais jos gavo galimybę treniruotis nuo vasario.

Pagal grupės „The Roop“ dainą „Discoteque“ vandenyje sukurtas šokis buvo paruoštas per kelias dienas.

„Gana greitai sudėliojome iš judesių elementų, kuriuos jau mokame, – pasakojo K.Zajauskienė. – Varžybose pasirodymai dažniausiai trunka apie 3 minutes, tokio amžiaus merginų grupėje sportininkės galėtų ilgiau būti po vandeniu žemyn galva ir ilgiau šokti be įkvėpimo.

O čia tik 1 minutė 20 sekundžių, per kurias pasistengėme sujungti kojų greitį, judesių tikslumą ir staigumą.“

Reikalingi gilūs ir erdvūs baseinai

Pasirodymą vandenyje pagal grupės „The Roop“ dainą „Discoteque“ šiaulietės tikisi dar parodyti per Lietuvos plaukimo čempionatą gegužės mėnesį Klaipėdoje, jei tik turės progą surengti pasirodymą kolegoms ir taip priminti apie save.

Dailusis plaukimas, dar vadinamas sinchroniniu plaukimu, Lietuvoje kultivuojamas tik Šiauliuose, Kaune ir Klaipėdoje.

Anksčiau merginų grupė treniruodavosi ir Vilniuje, bet jos nebeliko.

Dailiojo plaukimo atstovėms reikalingas bent 2,5–3 metrų gylio baseinas ir, pageidautina, daugiau ploto, nors šiaulietės ir susispaudžia į dviejų įprastų plaukimo takų erdvę.

Anksčiau lietuvės naudingų pamokų sulaukdavo Minske, kur dailiojo plaukimo mokykla stipri nuo senų laikų, o draugiškas ryšys leisdavo surengti stovyklas ir gauti vertingų žinių.

Tačiau dėl pandemijos keliai užsidarė ne tik į Baltarusiją.

Europos čempionate – dvi lietuvės

Iki šiol vienintelė lietuvė, startavusi pasaulio vandens sporto šakų čempionate, buvo Natalija Ambrazaitė.

K.Zajauskienės auklėtinė pirmenybėse Pietų Korėjoje užėmė 27-ąją vietą tarp 32 atlečių, bet dabar jos sportinė karjera yra sustojusi.

N.Ambrazaitė studijuoja Londone ir ketino ruoštis Europos plaukimo pirmenybėms šią savaitę asmeninėse dailiojo plaukimo varžybose, bet dėl uždarytų baseinų Anglijoje negalėjo sportuoti.

Į Europos plaukimo čempionatą Budapešte iškeliavo kitos dvi šiaulietės.

Trenerės Jurgos Dimšienės 17-metės auklėtinės Fausta Abramavičiūtė ir Goda Vaitekūnaitė antradienį pasirodys duetų laisvojoje programoje.

Jau beveik dvejus metus be varžybų sportavusių lietuvių svarbiausias tikslas – Europos jaunimo pirmenybės liepą.

Prieš suaugusiųjų čempionatą šiaulietės treniravosi po du kartus per dieną, bet Vengrijoje jos bus vienos jauniausių dalyvių ir turi mažai vilčių patekti tarp 12-os geriausiųjų, kurios penktadienį rungsis laisvosios programos finale.

Europos plaukimo čempionate taip pat startuos ir geriausi mūsų šalies plaukikai su Danu Rapšiu priešakyje. Plaukimo startai baseine vyks kitą savaitę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

27:27
00:41
27:12

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką