2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Dviguba olimpinės plaukimo čempionės Linos Kačiušytės šventė – gimtadienis ir Naujieji metai

Sausio 1-ąją legendinė Lietuvos plaukikė Lina Kačiušytė švenčia 51-ąjį gimtadienį. „Ką darysi – tokia karma, likimas taip susiklostė“, – sako Maskvos olimpinių žaidynių čempionė.
Lina Kačiušytė
Lina Kačiušytė / Alfredo Pliadžio nuotr.
Švęsti gimimo dieną LTOK vykdomojo komiteto narė, Lietuvos olimpiečių asociacijos prezidentė pradėjo tik baigusi sportininkės karjerą.

„Mes vaikystėje nieko nešvęsdavome. Ypač tada, kai aš sportavau – nuo dešimties metų. Mes, sportininkai, iš viso jokių švenčių nematėme. Net išeiginių nematėme, apie šventes net nebuvo kalbama. Šventimas prasidėjo tada, kai baigėsi visi sportai. O prieš tai turėjai rinktis: arba šventės, arba sportas“, – aiškina legendinė plaukikė.

Šiais laikais pas L.Kačiušytę sausio pirmąją susirenka draugai. Išvakarėse sutikę Naujuosius metus, jie skuba į kitą šventę.

„Jau dvidešimties metų tradicija – nori nenori, džiugiai ar sukandus dantis, šventi savo gimtadienį. Ateina draugai, neišsimiegoję po Naujųjų metų sutikimo. Nebent pasitaikytų koks jubiliejus – tada sugalvoji kokią kitą dieną priimti gausybę žmonių salėje. O šiaip turiu grupelę žmonių, su kuriais susėdame ir švenčiame pas mane namuose“, – kalbėjo olimpinė čempionė.

Tiesa, ta grupelė nėra tokia ir maža. Anot buvusios plaukikės, susirenka iki 20-ies žmonių.

„Visi savi, todėl sutelpam...“ – sako LOA prezidentė.


Paprašyta įvertinti 2013-uosius Lietuvos sporte, L.Kačiušytė išskyrė tris sporto šakas: „Esu labai patenkinta plaukikų rezultatais, moterų ir vyrų aukso medaliais pasaulio penkiakovės čempionate, labai džiaugiuosi, kad atkuto irkluotojos ir irkluotojai.“

Apie geriausios Lietuvos sportininkės Rūtos Meilutytės 2013 metų pasiekimus L.Kačiušytė daug nekalba: „Su Rūta ir taip viskas aišku – ir prikalbėta, ir prirašyta. Bet Dano Rapšio, Giedriaus Titenio, Mindaugo Sadausko, Ugnės Mažutaitytės, Povilo Strazdo, Tado Duškino rezultatai taip pat yra aukšti. Yra tų vaikų, jaunimo, kurio pajėgumas kyla. Jie ne tik užsiima plaukimu, bet ir rezultatus rodo pasaulinio lygio. Plaukime mes nesame atsilikėliai.“

Šiuolaikinėje penkiakovėje olimpinę čempionę nudžiugino pasaulio čempionato auksas, kurį vasarą iš Taivanio parsivežė Laura Asadauskaitė ir Justinas Kinderis.

„Penkiakovininkai – tai juk tie patys buvę plaukikai, tik radę priebėgą tokioje sporto šakoje, kaip penkiakovė“, – kalbėjo šalies plaukimo legenda.

Irklavimas – trečioji sporto šaka, šiemet džiuginusi L.Kačiušytę. Ji regi šio sporto atgimimą: „Buvo sena mano laikų irkluotojų plejada: Jonas Pinskus, Jonas Narmontas, kiti. O po to turėjome šios sporto šakos duobę. Dabar jaunimas vėl kyla. Kad ir tos merginos: Milda Valčiukaitė su Donata Vištartaite ir Mindaugas Griškonis rodo pasaulinio lygio rezultatus. Vadinasi, viskas yra gerai.“

L.Kačiušytė taip pat išskyrė jaunimo pasiekimus. „Labai džiugu, kad kyla jaunimas. Jau tų sovietinių laikų palikimas baigiasi, bet vis dėl to mes turime gabių jaunų žmonių ir trenerių ir pusės bėdos sąlygas. Visa tai reiškia mūsų sporto žingsnį į priekį. Tas jaunimas juk augęs nepriklausomoje Lietuvoje – tai tik mūsų produktas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką