TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekstremaliausios akimirkos Roko Milevičiaus kelyje į finišą: didžiulės žuvys ir riaumojantis vandenynas

Rokas Milevičius
VOR/Coppers nuotr. / Rokas Milevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Rokas Milevičius – pirmasis lietuvis, patekęs į buriavimo NBA arba jūrų Dakaru vadinamą regatą aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“. Į ją kviečiami tik patys geriausi ir ištvermingiausi. Todėl lietuvio startas komandoje „Team Brunel“ – istorinis įvykis. Iš esmės – tai revoliucija Lietuvos buriavimo istorijoje, nes tokių aukštumų dar niekam nepavyko pasiekti.

15min.lt žurnalistas Žilvinas Pekarskas pirmadienį stebės istorinį R.Milevičiaus ir „Team Brunel“ finišą Geteborge ir informuos, kaip sekasi pirmajam lietuviui, dalyvaujančiam „Volvo Ocean Race“.

Nuolat atnaujinama: Rokas Milevičius ir „Team Brunel“ artėja prie finišo

R.Milevičius ir jo atstovaujama komanda kovoja dėl antrosios vietos bendroje įskaitoje. Siekiant šio tikslo, reikia aplenkti arba nedaug teatsilikti nuo ispanų „Mapfre“ ir kinų „Dongfeng“, kurias „Brunel“ iki paskutinio etapo lenkė atitinkamai 4 ir 2 tšk. „Abu Dhabi“ komanda nugalėtojo titulą užsitikrino iš anksto.

VIDEO: Rokas Milevičius ir „Team Brunel“: ekstremalus buriavimas

Startavę 2014 m. spalį, buriuotojai per 8 mėnesius apiplaukė visą Žemės rutulį. Šiame filmuotame pasakojime – Roko ir jo kolegų kova su audromis vandenynuose Pietų pusrutulyje, plaukiant ties ledkalnių riba vadinamuosiuose „niekeno vandenyse“.

Pavojai: bangos, šiukšlės, žuvys

Didžiausia šių „Volvo Ocean Race“ lenktynių tragedija – jachtos „Vestas Wind“ katastrofa. Ji patyrė avariją, užplaukusi ant rifo Cargado Carojas Shoal prie Mauricijaus ir ilgam pasitraukė iš varžybų.

Vėliau neatlaikė kinų „Dongfeng“ jachtos stiebas, dukart plyšo „Team Brunel“ burės. O Roko ir jo kolegų iš „Brunel“ susidūrimas su didele žuvimi – atskira istorija.

Mes staiga išgirdom duslų trenksmą ir laivo greitis labai sumažėjo. Bum! Laivas į kažką atsitrenkė. Louiso Balceano makaronai išlėkė į orą.

Apie susidūrimą su žuvimi vaizdžiai pasakojo „Team Brunel“ įgulos reporteris Stefanas Cooperis: „Mes staiga išgirdome duslų trenksmą ir laivo greitis labai sumažėjo. Bum! Laivas į kažką atsitrenkė. Louiso Balceano makaronai išlėkė į orą. Andrew Cape (įgulos navigatorius) pašoko ir, pačiupęs žibintuvėlį, išskubėjo link vietos, iš kurios pasigirdo triukšmas – kairiosios vairo plunksnos. Jis keturiomis nuropojo į tamsią erdvę laivo gale ir apšvietė vietą, kurioje tvirtinamas vairas. Jokio vandens. „Viskas gerai!“ sušuko pro liuką į viršų.“

Ant denio buvusi įgula, pažvelgusi pro bortą į vairo plunksną, išvydo ant jos pakibusią milžinišką žuvį. Kad pavyktų nuo vairo nustumti šią jūros gyventoją, teko kiek įmanoma sumažinti greitį. Dideliam įgulos liūdesiui, žuvis po incidento neišgyveno.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką