Europos jaunimo čempionato užbaigtas prestižinės rungties pusfinalyje

Lietuvos jaunimo rinktinė baigė pasirodymą Europos jaunimo čempionate Netanijoje (Izraelis). Paskutinė pirmenybių diena pažymėta dviem bilietais į prestižinės 50 m plaukimo laisvu stiliumi rungties pusfinalį. Juos iškovojo asmeninius rekordus pagerinę Darijus Astrauskas ir Tomas Sungaila.
Europos jaunimo čempionatas
Europos jaunimo čempionatas / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Plaukimas

T.Sungaila atrankos plaukime nuotolį įveikė per 23,22 sek, pasidalindamas 10-11 vieta su Rumunijos plaukiku George’u Ratiu, tuo tarpu D.Astrauskas į kitą rungties etapą įšoko paskutinis pasiekdamas 16-ą rezultatą – 23,34 sek.

Nors pusfinalyje abu Lietuvos sportininkai dar sykį gerino savo rezultatus, patekti į finalą nepavyko, abu jie išsirikiavo vienas paskui kitą: T.Sungaila distanciją nuplaukė per 23,17 sek ir bendroje įskaitoje užėmė 13-ą vietą tarp 48 plaukikų, o 0,02 sek. lėčiau finišą pasiekusiam D.Astrauskui atiteko 14-a vieta.

Be lietuvaičių du atstovus į pusfinalį pasiuntė tik Rusijos komanda.

400 m kompleksinio plaukimo atrankoje dalyvavusiam Erikui Kapočiui paskutinis individualios rungties startas nesusiklostė, užimta 20-a vieta. Baseine ignalinietis užtruko 4 min. 32,32 sek – kone 4,5 sek. ilgiau nei geriausias jo šiame sezone užfiksuotas rezultatas. Jį pagerinęs, E.Kapočius būtų galėjęs tikėtis plaukti rungties finale.

E.Kapočius bei T.Sungaila varžėsi ir kombinuotos plaukimo 4 x 100 m estafetėje. Be šių plaukikų Lietuvos komandai atstovavo ir Rokas Juozelskis bei Paulius Martinkėnas. Vaikinų ketvertas estafetę įveikė per 3 min. 51,78 sek., aplenkė dvi šalis iš 16-os ir teisės kovoti dėl medalių neiškovojo.

Per penkias čempionato dienas Lietuvos jaunimo rinktinės plaukikai sykį varžėsi finale, pateko į šešių rungčių pusfinalius bei 14 kartų gerino asmeninius rekordus.