2013 12 13 /12:13

Europos plaukimo čempionate penktadienį pusfinaliuose plauks Rūta Meilutytė, Mindaugas Sadauskas ir Simonas Bilis

Europos plaukimo trumpajame (25 m) baseine čempionate Danijoje penktadienį dar trys lietuvių startai – Rūta Meilutytė plaukė 100 metrų kompleksiniu būdu atrankoje, Danas Rapšys dalyvavo 50-ies metrų plaukimo nugara atrankoje, o Marius Sadauskas, Simonas Bilis, Povilas Strazdas ir Jevgenijus Rogožinas 100 metrų laisvuoju stiliumi varžybose.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

100 m moterys kompleksiniu būdu

R.Meilutytė trečiajame 100 m kompleksiniu būdu atrankoje atplaukė antra, per 1 min. 00,13 sekundės ir tik viena šimtąją sekundės dalimi nusileido Didžiosios Britanijos sportininkei.

Geriausias R.Meilutytės rezultatas šioje rungtyje yra 58,59 sek.

Bendrojoje įskaitoje R.Meilutytė liko penktoje vietoje, o geriausią laiką šios rungties atrankoje pademonstravo Vengrijos plaukikė Katinka Hosszu – 58,39 sek.

100 m vyrų laisvuoju stiliumi – 4 lietuviai

S.Bilis startavo pirmajame atrankos plaukime su dar dviem varžovais ir užtikrintai aplenkė juos abu. Lietuvio rezultatas 48,04 sek. yra jo asmeninis rekordas – iki tol buvo 48,73.

J.Rogožinas ir P.Strazdas plaukė antrajame atrankos plaukime, tačiau S.Bilio neaplenkė. P.Strazdas buvo pirmas, distanciją įveikęs per 49,54 sek. (asmen, rekord. – 50,50 sek.), o J.Rogožinas atplaukė penktas – per 50,66 sek. (asmen. rekord. – 50,45 sek.).

M.Sadauskas į kovą stojo šeštajame atrankos plaukime ir parodė geriausią rezultatą iš Lietuvos atstovų – atplaukė per 48 sekundes (asmen. rekord. – 47,82). Savo atrankos plaukime jis buvo penktas.

M.Sadauskas bendroje įskaitoje užėmė 16-ąją vietą, o S.Bilis liko vienu laipteliu žemiau – abu lietuviai iškovojo galimybę penktadienio vakarą startuoti šių varžybų pusfinalyje. Tuo tarpu P.Strazdas liko 42-as, o J.Rogožinas - 52-ias tarp 62-iejų klasifikuotų sportininkų.

100 m vyrų laisvuoju stiliumi lyderiai:

1. Vladimiras Marozovas (Rusija) 46,56 sek.
-----------------------------------------------------
16. Mindaugas Sadauskas (Lietuva) 48,00
17, Simonas Bilis (Lietuva) 48,04
42. Povilas Strazdas (Lietuva) 49,54
53. Jevgenijus Rogožinas (Lietuva) 50,66
62. Eydbjornas Joensenas (Farerų salos) 53,35

50 m vyrų nugara

D.Rapšys savo atrankos plaukime užėmė trečiąją vietą, atplaukęs per 24,99 sekundės, tačiau į pusfinalį nepateko. D.Rapšys gali džiaugtis pagerinęs savo asmeninį rekordą, kuris iki šiol buvo 25,32 sek.

Bendroje įskaitoje Lietuvos atstovą aplenkė 29 varžybų dalyviai.