Europos žaidynės: trys Lietuvos įgulos pateko į pusfinalį

Kovas Europos žaidynėse pradėjusiems Lietuvos baidarių ir kanojų irkluotojams nepavyko iškovoti tiesioginių bilietų į finalą – dėl jų reikės kovoti pusfinalyje.
Henrikas Žustautas ir Ija Davidovskij
Henrikas Žustautas ir Ija Davidovskij / Vytauto Dranginio nuotr.

Minsko pašonėje esančio Zaslavslio irklavimo kanale vykstančiose varžybose antradienį kvalifikacinėse lenktynėse startavo trys Lietuvos įgulos. Pirmą barjerą įveikė visos. Tiesiogiai į finalą pateko 1-3 vietas dviejuose atrankos plaukimuose užėmę dalyviai, o 4-7 vietas užėmusios įgulos tęs kovą pusfinalyje.

Vyrų vienviečių kanojų 1000 m distancijos antrajame atrankos plaukime Vadimas Korobovas užėmė penktąją vietą. Mūsų šalies sportininkas nuotolį įveikė per 3 min. 56,949 sek.

Dvivietę baidarę irkluojantys Ričardas Nekriošius bei Andrejus Olijnikas 1000 m distancijos antrajame atrankos plaukime taip pat finišavo penkti (3 min. 16,998 sek.).

Dviviečių kanojų 1000 m nuotolio pirmajame atrankos plaukime Ilja Davidovskis ir Henrikas Žustautas užėmė šeštąją vietą (3 min. 47,764 sek.) ir taip pat tęs kovą pusfinalyje.