Danas Rapšys ir Giedrius Titenis pagerino Lietuvos rekordus

Ketvirtadienį Kopenhagoje tęsiasi Europos plaukimo čempionatas trumpajame baseine. Antrąją varžybų dieną pasirodė penki Lietuvos plaukikai. Šalies rekordus pagerino Danas Rapšys ir Giedrius Titenis, tačiau į finalą pateko tik bronzą Danijoje jau iškovojęs D.Rapšys.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / Lietuvos studentų sporto asociacijos nuotr.

Pirmieji į vandenį nėrė Danas Rapšys ir Povilas Strazdas, kurie pasirodė 200 metrų laisvuoju stiliumi plaukimo atrankoje.

D.Rapšys laimėjo ketvirtąjį atrankos plaukimą – finišavo per 1:41,89 min ir pagerino jam pačiam priklausantį Lietuvos rekordą.

Tai jau antras šalies rekordas per dvi dienas. D.Rapšys pagerino ir 200 metrų nugara Lietuvos rekordą.

Lietuvis buvo geriausias tarp visų atrankos dalyvių ir su pirmu rezultatu žengė į finalą.

P.Strazdas finišavo per 1:47,51 min., liko 35-as ir į finalą nepateko.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Danas Rapšys (dešinėje) Europos čempionate Danijoje iškovojo bronzą.

200 metrų krūtine atrankoje startavo Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas.

G.Titenis finišavo per 2:06,92 min, pagerino jam pačiam priklausantį Lietuvos rekordą, tačiau bendroje įskaitoje liko vienuoliktas ir į finalą nepateko.

G.Titeniui nepavyko patekti ir į 50 metrų krūtine finalą.

A.Šidlauskas antrajame atrankos plaukime finišavo per 2:08,96 min, pasiekė geriausią sezono rezultatą, bet į finalą nepateko.

Alfredo Pliadžio nuotr./Giedrius Titenis

100 metrų nugara atrankoje pasirodė Gytis Stankevičius. Lietuvos plaukikas distanciją įveikė per 53,10 sek. ir pagerino asmeninį rekordą, tačiau į pusfinalį nepateko.

Lietuvis bendroje įskaitoje užėmė 34-ąją vietą.

Pirmąją varžybų dieną Lietuvos plaukikai iškovojo du medalius. Auksą 50 metrų krūtine rungtyje iškovojo Rūta Meilutytė, o bronza 200 metrų nugara finale pasipuošė Danas Rapšys.