G.Titenis finale – šeštas

Neseniai Belgrade (Serbija) vykusios pasaulinės universiados 200 m plaukimo krūtine varžybose bronzos medalį iškovojęs dvidešimtmetis anykštėnas vakar perpus trumpesnę distanciją nuplaukė per 59,27 sek. ir užėmė šeštąją vietą.
Finale G.Titenis truputį vėlavo startuodamas.
Finale G.Titenis truputį vėlavo startuodamas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Buvo matyti, kad startuodamas finale Giedrius po šūvio truputį vėlavo šokti į vandenį. Pasaulio čempionu tapęs australas Brentonas Rickardas pasiekė naują pasaulio rekordą – 58,58 sek. (ankstesnis priklausė japonui Kosuke Kitajimai – 58,91 sek.). Sidabrą iškovojo prancūzas Hugues Duboscq (58,64 sek.), bronzą – Cameronas Van Der Burgh'as iš PAR (58,95 sek.). Reikia manyti, jog tai ne paskutinis Giedriaus finalas Romoje.

Sekmadienį pusfinalyje G.Titenis šį nuotolį įveikė per 59,43 sek. ir bendrojoje įskaitoje buvo šeštas. O tą pačią dieną vykusiame atrankos plaukime lietuvis net 0,7 sek. pagerino jam priklausiusį šios rungties Lietuvos rekordą – 59,24 sekundės.

Jau pirmąją čempionato dieną ir kiti mūsų šalies sportininkai nudžiugino rekordais. Tačiau šie jiems nepadėjo prasibrauti į kitą etapą. Moterų 100 m peteliške rungties kvalifikacijoje plaukusi Aistė Dobrovolskaitė nuotolį įveikė per 1:02,60 ir, 0,25 sek. pagerinusi Lietuvos rekordą, užėmė tik 61 vietą, o Gritė Apanavičiūtė (1:03,38) buvo 67-a tarp 102 dalyvių.

Tą pačią dieną A.Dobrovolskaitė 200 m kompleksinio plaukimo distanciją nuplaukė per 2:24,35 ir 0,29 sek. pagerino Karolinai Dryžaitei priklausiusį Lietuvos rekordą. Tačiau čempionato kvalifikacijos varžybų bendrojoje įskaitoje Aistė buvo tik 50-a tarp 73 plaukikių.

Dar vieno rekordo autorėmis tapo estafetę 4x100 m laisvuoju stiliumi plaukusios Rugilė Mileišytė, G.Apanavičiūtė, Raminta Dvariškytė ir A.Dobrovolskaitė. Jos distancijoje sugaišo 3:54,97 ir 0,53 sek. pagerino šalies rekordą. Tačiau šis rezultatas lėmė tik 23 vietą.

Lietuvos vyrų kvartetas – Vytautas Janušaitis, Paulius Viktoravičius, Mindaugas Sadauskas ir Mindaugas Margis – estafetėje 4x100 m laisvuoju stiliumi irgi pagerino šalies rekordą, tačiau į finalą nepateko – bendrojoje įskaitoje užėmė 14 vietą. Lietuvių rezultatas buvo 3:16,47, tai – net 1,42 sek. greičiau už ankstesnį Lietuvos rekordą. O vakar kvalifikacinėse varžybose 100 m krūtine plaukusi R.Dvariškytė pakartojo Lietuvos rekordą – 1:10,63, tačiau bendrojoje įskaitoje buvo 44-a.

Romoje pagerinti šie pasaulio rekordai

Moterų 100 m peteliške: 15-metė švedė Sarah Sjostrom – 56,44 sek. (0,17 sek. pagerino olandei Inge de Bruijn priklausiusį pasiekimą).

Vyrų 400 m laisvuoju stiliumi: vokietis Paulas Biedermannas – 3:40,07 (0,01 sek. pagerino australui Ianui Thorpe'ui priklausiusį rekordą).

Moterų 200 m kompleksinis plaukimas: amerikietė Ariana Kukors – 2:07,03 (1,42 sek. pagerino australei Stephanie Rice priklausiusį rekordą).

Moterų 400 m laisvuoju stiliumi: italė Federica Pellegrini – 3:59,15 (1,26 sek. pagerino pačiai priklausiusį rekordą ir tapo pirmąja plaukike, šią distanciją įveikusia greičiau nei per 4 minutes).

Moterų estafetė 4X100 m laisvuoju stiliumi: Olandijos plaukikių kvartetas – 3:31,72 (1,9 sek. pagerino irgi olandėms priklausiusį pasiekimą).

Vyrų 100 m krūtine: australas Brentonas Rickardas – 58,58 sek. (0,33 sek. pagerino japonui Kosuke Kitajimai priklausiusį rekordą).