Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Henrikas Žustautas: „Gavau gerą gyvenimo pamoką“

Henrikas Žustautas Interviu 15min iš Rio
Vytauto Dranginio nuotr. / Henrikas Žustautas
Šaltinis: 15min iš Rio de Žaneiro
1
A A

Prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes kalbėta apie Henriko Žustauto puikus šansus padovanoti Lietuvai medalį, galbūt – net auksinį. Vis dėlto kanojininkas liko nusivylęs – jam nepavyko pasiekti A finalo, o B finale jis užėmė trečiąją vietą ir liko bendroje įskaitoje vienuoliktas.

Po paskutiniojo starto Rio kanojininkas ilgai kalbėjo su žurnalistais, apibendrindamas savo olimpinių žaidynių patirtį.

– Ar labai nepatenkintas likote savo pasirodymu?

– Nelabai patenkintas, aišku. Šiuo momentu esu vienuoliktas, reikia sportuoti toliau, ruoštis dar ketverius metus – gal nepanaikins rungties. Įdėjau daug darbo, daug stovyklų buvo, Lietuvoje atranka vyko. Tikėjausi daugiau, nes tikrai sunkiai dirbau. Truputį gaila, bet daugiau nei pusę aplenkiau bent jau.

– Ar šiandieninėse varžybose plaukti buvo lengviau nei atrankoje ir pusfinalyje?

– Atrankinėse visai gerai buvo, buvau netoli nuo Azerbaidžano sportininko, kuris į finalą pateko. Startą pralošiau, nežinau, kas su startu. Ne savo irklavimą demonstravau, neišeina kelti tempo. Sunku pasakyti. Šį rytą dariau apšilimą, viskas vėl buvo gerai. Atsistojus į startą vėl buvo bangos, išmuša gal tai iš vėžių.

Nesąmonė panaikinti šią rungtį – daugiausia dalyvių joje startuoja. Nelabai logiška, gal kas nors sugebės mus užtarti.

– Ar sąlygos kanale buvo jums pagrindinė problema?

– Pusfinalyje ir B finale irklavome po kilometristų. Visi kateriai plaukia prie 200 žymos, tos bangos nenurimsta, mes stovime starte ant bangų. Aišku, visiems mums taip vienodai. A finale jau turėjo būti geriau.

Mūsų B finalas irgi buvo labai stiprus – portugalas yra Europos čempionato prizininkas, Kazachstano atstovas – taurės etapo prizininkas, čekas – pasaulio čempionas.

– Kaip apskritai apibūdintumėte savo olimpinę patirtį?

– Gavau gerą gyvenimo pamoką. Visokių sąlygų būna – ne visada geros. Reikės daugiau skirti dėmesio. Mano svorio centras aukščiau, nes aš aukštas, tad per bangas irtis yra sunkiau – bet čia tikrai ne pasiteisinimas.

– Atvykote į Rio tik dvi dienas prieš startą. Gal tai vis dėlto buvo klaida?

– Skaičiau komentarų daug, visko buvo prirašyta. Aš du kartus buvau šioje laiko juostoje – dabar trečias kartas. Pernai Rio atskridau likus dviem dienoms iki starto, 2013 m. Kanadoje į tą pačią laiko juostą irgi skridau likus dviem dienoms iki starto. Viskas buvo gerai. Kam kažką keisti, jeigu yra gerai?

Gal dabar nesugebėjau adaptuotis. Gal planas netiko, gal per vėlai atvažiavau... Nežinau... Sunku pasakyti. 11 vieta nėra pats geriausias rezultatas, bet netoli Meilutytės, netoli krepšininkų, netoli Krupeckaitės (juokiasi).

11 vietą nėra pats geriausias rezultatas, bet netoli Meilutytės netoli krepšininkų, netoli Krupeckaitės

Visus startus blogai padariau čia, o po to jau be šansų pasivyti. Visuose plaukimuose pralaimėjau starte, pernai čia du falstartus gavau – nelaiminga ta trasa man.

– Gali būti, kad šios 200 metrų vienviečių kanojų rungties olimpinėse žaidynėse nebebus. Ką darytumėte tokiu atveju?

– Sunku pasakyti. Negaliu irkluoti su Vadimu Korobovu, neaišku, ar Jevgenijus Šuklinas dar sportuos – su juo man tiktų. Tačiau negali tiesiog sėsti ir irkluoti – gali būti du pasaulio čempionai, bet valtis nevažiuoti. Reikia sėsti, bandyti. Gal Jevgenijui būtų gerai su Vadimu, jie per treniruotes bandė.

Jei panaikins rungtį, nežinau kaip bus. Galima bandyt toliau sportuoti 200 metrų, bandyti laimėti pasaulio čempionatą, užsidirbti rentą. Kad atsipirktų bent jau paaukotas darbas. Galbūt padarys 500 metrų distanciją, yra toks variantas. Tai man būtų geriau – lengviau persiorientuoti prie 500, nei prie 1000 metrų.

Pernai irklavau 500 m Europos čempionate ir tarp suaugusių buvau penktas – specialiai tam nesiruošus, manau, gerai. Jei padarytų 500 metrų dvivietę, norėčiau irkluoti. Didelis greitis, nereikia tiek ilgai kentėti kaip kilometro, bet ir viena klaidelė tiek daug nelemia.

Nesąmonė panaikinti šią rungtį – daugiausia dalyvių joje startuoja. Nelabai logiška, gal kas nors sugebės mus užtarti. Baidarių vyrų yra penkios rungtys, kanojų – tik trys. Jau kažkokia diskriminacija. Jei išbrauks – liks dvi. Visiška nesąmonė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką