Į Lietuvą su medaliu sugrįžęs Mindaugas Griškonis: „Žmonės nemato, kiek tai kainuoja prakaito“

Vėlų pirmadienio vakarą į Vilnių sugrįžo Lietuvos irkluotojų rinktinė. Lietuviai Prancūzijoje vykusiame pasaulio čempionate iškovojo sidabro ir bronzos medalius bei gavo net penkis kelialapius į olimpines žaidynes.
Mindaugas Griškonis
Sutiktuvių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas dviviečių valčių klasėje iškovojo sidabro medalius.

„Iškovoti medalius visada yra puikus jausmas. Ypač, kai tai yra paskutinis metų startas. Įdėjome labai daug darbo. Realizavome savo galimybes“, – šypsenos nesulaikė R.Maščinskas.

Psichologija yra 80 proc. pergalės. Jei sudegsi – liksi savęs nerealizavęs.

Prieš metus pasaulio čempionate lietuviai liko ketvirti. Tačiau duetas dar pamena 2013 metais iškovotus medalius: „Jausmas toks pats geras. Šie metai buvo ypatingi svarbūs, nes buvo dalijami olimpiniai kelialapiai.“

R.Maščinskas ir S.Ritteris yra 2011 ir 2014 metų Europos čempionai.

R.Maščinskas pabrėžė, kad labai svarbus buvo ir psichologinis pasirengimas: „Tai 80 proc. pergalės. Jei sudegsi – liksi savęs nerealizavęs.“

S.Ritterio trauma buvo trumpam sutrukdžiusį dueto pasirengimą, tačiau irkluotojai juokavo, kad tai išėjo į naudą.

Mindaugas Griškonis vienviečių valčių klasės finale iškovojo bronzos medalį. Tai buvo pirmasis daugkartinio Europos čempiono medalis pasaulio čempionate.

„Labai džiaugiuosi, kad man pavyko. Buvau labai gerai pasirengęs visomis prasmėmis – techniškai ir psichologiškai. Jau nuvykęs į čempionatą širdy laikiau jausmą, kad laimėsiu medalį, bet nenorėjau afišuotis. Po finišo labai apsidžiaugiau“, – kalbėjo bronzą iškovojęs M.Griškonis.

Jau nuvykęs į čempionatą širdy laikiau jausmą, kad laimėsiu medalį, bet nenorėjau afišuotis.

Savo pasiekimą apmąstęs sportinininkas pagalvojo ir apie aukštesnės prabos medalį: „Dabar galvoju, kad galėjau geriau. Šiek tiek susimoviau. Bet tai yra ilgas ir nuoseklus darbas. Paprasti žmonės to nemato. Laimėtas medalis yra tik akimirka. Reikia įdėti daug darbo ir išlieti prakaito.“

2014 metų pasaulio čempionate M.Griškonis buvo ketvirtas. Lietuvis yra 2009, 2011 ir 2012 metų Europos čempionas.

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė dviviečių valčių klasės A finale medalių neiškovojo. Merginos užėmė penktąją vietą.

Sekmadienį penktąjį olimpinį kelialapį į olimpines žaidynes Lietuvai iškovojo Lina Šaltytė.

Vietas Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse jau buvo užsitikrinusios Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė, Saulius Ritteris ir Rolandas Maščinskas, Mindaugas Griškonis ir Lietuvos keturvietė įgula.