Iki medalio trūko nedaug: K.Teterevkova – tarp penkių geriausių pasaulyje

20-metė Lietuvos plaukikė Kotryna Teterevkova debiutiniame savo pasaulio čempionato finale užėmė penktąją vietą.
Kotryna Teterevkova
Kotryna Teterevkova / Dariaus Kibirkščio/LPF nuotr.

Lietuvos plaukikė 200 metrų krūtine įveikė per 2:23.90 min.

Iki medalio K.Teterevkovai pritrūko 0,7 sek. – bronzą laimėjusi amerikietė Kate Douglass atplaukė per 2:23.20 min.

Dariaus Kibirkščio/LPF nuotr./Kotryna Teterevkova

Budapešto baseine triumfavo olimpinė čempionė amerikietė Lilly King (2:22.41). Ji po 150 metrų buvo net už K.Teterevkovos nugaros, tik penktoje vietoje, bet įspūdingai finišavo ir iškovojo pirmąjį pasaulio čempionato medalį šioje distancijoje.

Sidabras atiteko australei Jennai Strauch (2:23.04).

Lietuvę tik finiše aplenkė ir ketvirta likusi kanadietė Kelsey Lauren Wog (2:23.86).

Kotryna po 50 metrų buvo šešta, po 100 metrų – septinta, o geriausiai įveikė trečią atkarpą, nes po 150 metrų rikiavosi ketvirta ir vos akimirka ją skyrė nuo pirmojo trejeto.

Visos lietuvę aplenkusios plaukikės – ne europietės, tad K.Teterevkova finišavo pirma tarp savo žemyno atstovių. Be jos finale dar plaukė britės Molly Renshaw ir Abbie Wood bei italė Francesca Fangio.

K.Teterevkova puikiai pasirodė kelyje link finalo. Antrajame pusfinalyje ji užfiksavo 2:23.66 min. laiką, laimėjo savo plaukimą, o galutinėje pusfinalio įskaitoje lietuvė užėmė trečiąją vietą.

Atrankoje, kurioje taip pat užėmė trečiąją vietą, lietuvė užfiksavo 2:24.79 min. laiką.

K.Teterevkovos geriausias asmeninis pasiekimas – 2:22.88 min. Su tokiu rezultatu pasaulio čempionato finale lietuvė būtų užėmusi antrą vietą.

Lietuvė Budapešte yrėsi ir 100 m krūtine distancijoje, kurioje į finalą neprasibrovė ir liko dvylikta.

Penktadienį K.Teterevkova kartu su bronzos medalį Vengrijoje jau iškovojusia Rūta Meilutyte dalyvaus ir 50 m krūtine atrankos varžybose.