2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Irkluotojų treneris Mykolas Masilionis – apie olimpines žaidynes: „Sąlygos buvo tragiškos“

Vyriausiasis Lietuvos irklavimo rinktinės treneris Mykolas Masilionis mano, kad Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių irklavimo kanale sportininkams yra nesaugu. Treneris stebisi kai kuriais organizatorių sprendimais ir teigia, kad dėl staigmenų kanale kaltas oras, jaukiantis daugelio sportininkų planus.
Mykolas Masilionis Interviu
Mykolas Masilionis / Vytauto Dranginio nuotr.

Sekmadienį Rio de Žaneire visus olimpinių žaidynių planus jaukė galingas vėjas, pradėjęs pūsti prieš vidurdienį. Atvirose Rio varžybų vietose virto palapinės ir šiukšliadėžės. Vėjas buvo toks stiprus, kad žurnalistų viešbutyje didžiulį skėtį prie staliuko jis pakėlė iki trečio aukšto.

Tikimasi, kad pirmadienio rytą vėjas Rio de Žaneire nurims.

Dėl prastų oro sąlygų teko atšaukti numatytas irkluotojų ir teniso varžybas. Dėl šios priežasties negalėjo startuoti irkluotojas Armandas Kelmelis.

Jau šeštadienį irklavimo kanale stiprus vėjas kėlė dideles bangas, audrinusias žiūrovų vaizduotę. Fotografai fiksavo kadrus, kai irkluojant sportininkų valtys buvo užliejamos vandens. Atrodė, kas sportininkai sėdi ne valtyse, o ant vandens.

Irklavimo treneris M.Masilionis pasidalino įspūdžiais iš Rio olimpinio kanalo ir papasakojo, kokių bėdų pridarė vėjas.

Sąlygos buvo tragiškos. Gal skirtumo tarp takelių ir nebuvo, tačiau sportininkai galėjo ir traumas gauti.

– Ar tas atidėtas startas labai sutrukdys A.Kelmeliui tinkamai startuoti paguodos plaukime?

– Armandas iš ryto jautėsi labai gerai. Pirmajame starte gal jam trūko susikaupimo, bet šiandien jo nuotaika buvo gera. Vieną valandą laukėme starto – atidėtas. Antrą valandą – vėl atidėtas. Paskui jau pasakytas, kad leis startuoti, spėjome išnešti valtį, kiti varžovai jau buvo iširklavę, o mes spėjome tik irklus ant tiltelio susidėti. Tačiau varžybos buvo nutrauktos ir buvome palikti nežinomybėje. Komandų vadovai nusprendė, kad startas atidedamas į pirmadienį po kitų suplanuotų varžybų.

Dvi savaites jau keliamės labai anksti, nes varžybos prasideda 8.30 val. ryto, reikia spėti atvykti į vietą. Du rytus Armandas kėlėsi apie penktą ryto. Žinoma, jauną organizmą tai labai vargina. Dabar bus galima bent truputį ilgiau miegoti.

– Ar planavote, kad Rio bus tokios sąlygos, kažkaip tam ruošėtės?

– Kai čia atvykome, dvi dienas treniravomės, o paskui dėl didelių bangų nebeleido treniruotis. Mes tada klausėme, kas bus, jei tokios bangos bus ir per varžybas?

Tada mums nieko neatsakė, bet paskui taip ir atsitiko – dėl bangų treniruotis neleido, bet varžybos buvo vykdomos. Kažkodėl treniruotis dėl pavojaus neleido, o per varžybas į pavojų nekreipė dėmesio.

Vytauto Dranginio nuotr./Irkluotojų pora: treneris Mykolas Masilionis ir vienvietininkė Lina Šaltytė
Vytauto Dranginio nuotr./Irkluotojų pora: treneris Mykolas Masilionis ir vienvietininkė Lina Šaltytė

– Kokio dydžio buvo tos bangos?

– Tie, kas stebi irklavimo varžybas, žino, kokios bangos buvo Brandeburge (gegužę vykusio Europos čempionato metu – aut. past.). Bangos čia buvo dar didesnės.

FISA teigė, kad 1-6 takeliuose sąlygos buvo vienodos, irkluojamos ir saugios. Nelabai norėčiau sutikti su šiais pareiškimais – sąlygos buvo tragiškos. Gal skirtumo tarp takelių ir nebuvo, tačiau sportininkai galėjo ir traumas gauti. Žiūrovams gal ir smagiau matyti užpilamas valtis, kai sportininkai apsiverčia.

Sportininkai rengėsi svarbiausiam savo ketverių metų startui, o gauna tokias sąlygas. Daug kas yra nusivylę, nes čia nelaimi stipriausias. Čia galbūt laimi sėkmingiausias žmogus.

Kažkodėl treniruotis dėl pavojaus neleido, o per varžybas į pavojų nekreipė dėmesio.

– Linai Šaltytei ir abiems dvivietėms įguloms tos bangos nesutrukdė pasiekti gerus rezultatus ar tiesiog pasisekė?

– Moterys ir vyrai vienvietininkai startavo ryte, kai šeštadienį bangos buvo turbūt didžiausios. Tai yra lengviausios valtys, sportininkų svoris nedidelis, tad jiems svyravimai jautėsi daugiausiai. Keturvietės ir dvivietės jaučia bangas mažiau, tačiau peržiūrėjus įrašus matėme, kad oras tragiškas. Aišku, džiaugiamės, kad pavyko pasiekti gerus rezultatus.

– Kaip keturvietės įgula pasirengusi kovoti toliau?

– Keturviečių varžybose visos 10 šalių yra parengusios labai stiprias įgulas. Bus labai sunku su jais varžytis, tačiau tikrai esame pajėgūs. Vaikinai pademonstravo gerą startą, bet pritrūko paskutiniųjų 500 metrų. Jų taktika buvo vytis iš galo: pirmus 500 metrų jie buvo atsilikę, per vidurinį kilometrą įsibėgėjo, o likus 500 metrų buvo grupėje, tačiau finiše pritrūko jėgų. Likus 200 metrų dėl vėjo dar „nusivairavo“ ir nepavyko pakovoti iki galo. Jie darys viską, kad prasimuštų į pirmąjį šešetuką – toks mūsų tikslas.

– Ką veikia kitos įgulos, kai treniruotis negalima?

– Bandome kitaip treniruotis. Čia, olimpiniame kaimelyje, turime berods 16 vienetų „Concept“ treniruoklių, kanale yra dar 30-imt. Būna problema su jų užimtumu, nes sportininkų irklavimo varžybose yra 550-imt. Kas gudresnis – tas pirmesnis. Pasirengimas kenčia.

– Tai sąlygos išmušė iš vėžių ir kitas komandas?

– Žinoma. Vienviečių moterų klasėje pasaulio čempionę Kim Crow dideliu atstumu aplenkia niekam nežinoma meksikietė. Ji tikrai irgi išsimušusi iš vėžių. Nemažai lyderių nukentėjo.

– Žiūrovui turbūt tik įdomiau?

– Žiūrovui gal ir įdomiau, tačiau tau komplikuoja ir įvairius burtus, nes lyderiai jau tada klasifikuojami ne pirmais numeriais. Paskui sistema gali sudėlioti labai stiprius plaukimus, o kitas bus lengvesnis.

– Kaip sekasi kitur – gyvenimo sąlygomis esate patenkinti?

– Viskas gerai, tik kiek nusibosta stovėti eilėse prie maisto. Sportininkai būna pavargę, nervingi, o čia dar reikia tiek laukti maisto (šypsosi). Mes čia atvykome anksti, kaimelis buvo tik vieną dieną atsidaręs, tad buvo truputį nesklandumų. Čia nešvaru, čia karštas vanduo nebėga, bet dabar jau viskas tvarkoje.

Sekmadienį Lietuvos laiku Lietuvos keturvietė paguodos plaukimuose varžysis nuo 14:30, o A.Kelmelis – nuo 15:30.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką