Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 23d. 20:03

Iš Budapešto burbulo plaukimo žvaigždės plaukė su tūkstančiais mintyse, bet vejasi ir skolos

Danas Rapšys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Danas Rapšys

Danas Rapšys, Simonas Bilis ir Andrius Šidlauskas pirmadienį grįžo iš Tarptautinės plaukimo lygos (ISL) varžybų burbulo Vengrijos sostinėje. Revoliucinės plaukimo varžybos, sukurtos kaip alternatyva Tarptautinei plaukimo federacijai, ruošė didelį premijų fondą plaukikams, bet tuo pačiu varžybų rengėjus pradėjo vytis ir skolų banga.

Suprasti akimirksniu

  • Iš viso per 12 šio sezono plaukimų ISL varžybose D.Rapšys septyniskart iškovojo pirmąją, keturis kartus – antrąją, o vienintelį sykį – trečiąją vietą.

D.Rapšys neparsivežė nė vieno medalio iš ISL serijos varžybų Budapešte, nors per visus dvylika savo startų užėmė prizines vietas.

„Čia buvo kovojama ne dėl medalių, bet taškų“, – priminė Lietuvos plaukikas, pirmadienį tamsų vakarą drauge su S.Biliu, A.Šidlausku ir trenere Ina Paipeliene po šešių savaičių parskridęs iš Budapešto.

Didžiausias uždarbis – beveik 300 tūkst. eurų, bet buvo ir nusivylusių

Antrą sezoną surengtose ISL varžybose dalyvavo apie 300 plaukikų iš pusšimčio šalių. Kviestiniai plaukikai sudarė 10 komandų.

San Fransisko „Cali Condors“ surinko daugiausiai taškų (561) ir tapo antrojo sezono čempione, o titulą gynusi trijų lietuvių atstovaujama „Energy Standart“ (464) užėmė antrąją vietą. Finale Londono „Roar“ komanda finišavo trečia (391), o Los Andželo „Current“ – ketvirta (298).

„Cali Condors“ žvaigždė Caelebas Dresselis tapo geriausiu varžybų plaukiku, MVP titulą laimėjęs penkiuose iš šešių etapų.

Per varžybas dusyk 100 m kompleksinio plaukimo pasaulio rekordą pasiekęs amerikietis surinko 463,5 taško, o pergalės jam atneš ir solidžią premiją. Anot „Swim Swam“ portalo, iš viso C.Dresselis užsitikrino 292 tūkst. dolerių (246 tūkst. eurų).

„Scanpix“ nuotr./Caelebas Dresselis
„Scanpix“ nuotr./Caelebas Dresselis

Antra pagal taškus (350) ir laimėtas premijas (214 tūkst. eurų) – buvusi Rūtos Meilutytės varžovė plaukiant krūtine amerikietė olimpinė čempionė Lilly King, irgi atstovavusi „Cali Condors“ komandai.

D.Rapšys komandai pelnė 116 taškų, o pagal premijas jam turi atitekti 33 tūkst. eurų.

„Klubai dėliojasi taip, kad surinktų daugiau taškų. Mūsų komanda buvo burta negalvojant, kas nutinka, kai vienas plaukikas „pavagia“ taškus iš kitų. Pas mus komandoje buvo tokių plaukikų, kurie per visą mačą surenka po 2,3 ar 4 taškus, kai amerikiečių komandoje keli žmonės pririnkdavo po kelis šimtus taškų. Kai finale amerikietis (C.Dresselis) surenka penktadalį visos komandos taškų, neįmanoma laimėti“, – pabrėžė D.Rapšys, pažymėjęs, kad lenktynių baseine taškų sistema buvo palankesnė sprinteriams, o ne tokiems kaip jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Danas Rapšys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Danas Rapšys

200 ir 400 m laisvuoju stiliumi plaukęs 25 metų lietuvis pagal uždarbį ISL varžybose tarp visų trijų šimtų plaukikų buvo 35-as.

Savo komandai daugiausiai per estafetes pravertęs Simonas Bilis surinko 35 taškus, o pinigais jis praturtės 12 tūkst. eurų.

Andrius Šidlauskas neturėjo daug progų startuoti ir ISL sezoną baigė kuklesniu indėliu – 2 taškais ir 4 tūkst. eurų atlygiu.

Ukrainos milijardieriaus, kompanijos „Energy Standart Group“ valdytojo Konstantino Grigorišino sukurta ISL tapo proga varžytis ryškiausioms pasaulio plaukimo žvaigždėms pandemijai vis labiau spaudžiant daugumą pasaulio šalių, bet ant revoliucinio projekto užtiško ir tamsių dėmių.

Rinkodaros bendrovė „LiveWire Sport“ praėjusią savaitę paskelbė, kad ISL liko skolinga šešiaženklę pinigų sumą, išsipūtusią dar nuo praėjusio sezono. „Mes laukiame daugiau nei 10 mėnesių už paslaugas ISL per pirmą sezoną“, – rašė pareiškime „LiveWire Sport“, pagrasinusi teismais Didžiojoje Britanijoje ir Šveicarijoje.

„Energy Standart“ generalinis vadybininkas Jeanas-Francois Selessy praėjusią savaitę pasitraukė iš savo pareigų, paskelbęs viešą laišką K.Grigorišinui.

J.F.Selessy kritikavo ISL vadovybę ir pabrėžė, kad nors organizacija rūpinosi plaukikų ir trenerių premijomis, visi kiti – plaukikų agentai, techninio ir pagalbinio personalo darbuotojai turėjo laukti savo atlyginimo ir dirbti vedami geros valios.

„Girdėjau visokių naujienų, bet nežinau, – paklaustas apie ISL įsipareigojimų vykdymą sakė D.Rapšys. – Kol kas pats nieko negavau. Bet nesigilinu. Pasitikiu už tai atsakingais žmonėmis ir pernelyg nesigilinu.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Danas Rapšys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Danas Rapšys

Žiūrovų pasigedo tik vėliau

ISL pareiškė, kad iš pirmojo sezono liko neįvykdyta mažiau nei 5 proc. įsipareigojimų ir finansinę padėtį reikės geriau pasverti prieš planuojant trečiąjį sezoną.

„Darbas nebuvo lengvas, – ISL pareiškimą citavo insidethegame.biz. – Pirmuosius du sezonus mes daugiausiai telkėmės, kaip geriau atskleisti atletų talentą ir pristatyti produktą kaip galima platesnei auditorijai.

Tikėjomės svarių pajamų, bet kartu su pandemijos pasekmėmis mūsų komercinės operacijos patyrė ženklių nuostolių.

Mums reikės pakeisti požiūrį į rinką žengiant į priekį.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Danas Rapšys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Danas Rapšys

ISL pabrėžė, jog šiomis varžybomis pavyko suteikti plaukikams galimybę startuoti per pandemijos paženklintą sezoną, kai daugiau varžybų beveik nevyko.

Varžybų ir gyvenimo sąlygomis Budapešto burbule pavyko užtikrinti saugumą sportininkams nuo COVID-19, o kai kuriems pamiršti ir tai, kad lenktynės vyko be žiūrovų.

„Aš gal tik kokiame trečiame mače suvokiau, kad žiūrovų nėra, – šypsodamasis pripažino D.Rapšys. – Dažniausiai mūsų komandos nariai būdavo tribūnose ir labai garsiai palaikydavo. Tas garsas buvo toks, kad atrodydavo, jog aplink ošia.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką