Iš Lietuvos plaukikų į Europos čempionato pusfinalį pateko tik Titenis

Vengrijos sostinėje Budapešte tęsiasi 30-osios Europos plaukimo pirmenybės. Penktadienį ginti Lietuvos garbės stojo 7 mūsų šalies plaukikai. Iš jų į kitą etapą, pusfinalį, prasibrauti pavyko vieninteliam Giedriui Titeniui.
G.Titenis atrankoje parodė 8 laiką
G.Titenis atrankoje parodė 8 laiką. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

G.Titenis kovą dėl Senojo žemyno pirmenybių medalio tęs vyrų 50 m krūtine rungtyje, kur penktadienį su aštuntuoju rezultatu pateko tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių.

Lietuvos plaukikas, kuriam priklauso šios rungties šalies rekordas (27,57 sek.), laimėjo ketvirtąjį atrankos plaukimą – 27,94 sekundės. Tai geriausiais G.Titenio rezultatas šiame sezone.

Kiti du 50 m krūtine rungties kvalifikacijoje dalyvavę Lietuvos plaukikai tenkinosi kuklesniais rezultatais. Edvinas Dautartas trečiajame atrankos plaukime finišavo ketvirtas (29,33), o bendrojoje įskaitoje liko 43-čias. Igoris Kozlovskis trečiajame atrankos plaukime finišavo paskutinis – aštuntas (29,90 sek.). Galutinėje įskaitoje jam pavyko aplenkti tik 49-ojoje –autsaiderio – pozicijoje likusį Farerų salų atstovą Paulį O.Mohrą (31,39 sek.).

Greičiausiai šios rungties kvalifikacijoje plaukė slovėnai – Damiras Dugonjičius (27,37 sek.), Emilis Tahirovičius (27,50 sek.) ir Matjažas Markičius (27,67 sek.). Tiesa, dėl atstovavimo limito pusfinalyje (ne daugiau dviejų plaukikų iš vienos šalies) M.Markičius savo vietą pusfinalyje priverstas užleisti vengrui Richardui Bodorui, kurio rezultatas atrankos varžybose buvo septynioliktas (28,14 sek.).

Janušaitis finišavo 24-as

Vyrų 100 m plaukimo peteliške atrankos varžybose tarp 16-os greičiausių nepavyko patekti nė vienam iš dviejų startavusių lietuvių.

Vytautas Janušaitis užėmė 24-ąją (53,68 sek.), o Paulius Viktoravičius – 45-ąją (55,40) vietas. Varžybose iš viso dalyvavo 53 plaukikai.

Greičiausiai plaukė lenkas Konradas Czerniakas (52,10 sek.), švedas Larsas Froelanderis (52,46 sek.) ir olandas Joeri Verlindenas (52,48 sek.).

Andriekus aplenkė vos du varžovus

31-ąją vietą vyrų 200 m rungties nugara kvalifikacijoje penktadienį tarp 33 dalyvių užėmė Matas Andriekus.

Į rungties pusfinalį nepatekusio Lietuvos plaukiko rezultatas – 2 minutės 07,31 sekundės. Jis beveik sekunde blogesnis nei asmeninis (2:06,36) sportininko pasiekimas.

Antrajame atrankos plaukime M.Andriekus finišavo šeštas, o bendrojoje įskaitoje aplenkė estą Johaną Rohtlą (2:09,15) bei latvį Konstantiną Blochiną (2:08,05).

Atrankoje 200 m nugara greičiausiai nuplaukė bei favoritais pusfinalyje bus prancūzas Erikas Ressas (1:58,97), rusas Stanislavas Donecas (1:59,05) ir kitas Prancūzijos plaukikas Benjaminas Stasiulis (1:59,20).

Dobrovolskaitė finišavo 42-a

Aistė Dobrovolskaitė penktadienį moterų 200 m laisvuoju stiliumi rungties kvalifikacijoje tenkinosi 42-aja pozicija tarp 44 dalyvių.

Devyniolikmetė Lietuvos plaukikė distanciją įveikė per 2 minutes 07,36 sekundės, pirmajame plaukime finišavo penkta, o bendrojoje įskaitoje aplenkė tik estę Tess Grossmann (2:11,37) bei turkę Yesim Giresunlu (2:09,98).

200 m laisvuoju stiliumi moterų rungties kvalifikacijoje greičiausiai plaukė italė Federica Pellegrini (1:57,29), ispanė Patricia Castro Ortega (1:58,31) bei vokietė Silke Lippok (1:58,92).