Publikuota: 2016 rugpjūčio 7d. 05:08

Įspūdinga: čempione tapusi Katinka Hosszu daugiau nei 2 sek. pagerino pasaulio rekordą

Katinka Hosszu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Katinka Hosszu

Vengrijos superplaukikė Katinka Hosszu šeštadienio vakarą Rio de Žaneiro olimpiniame baseine pirmą kartą tapo olimpine čempione. Įspūdingai 400 metrų kompleksiniu būdu rungtyje pasirodžiusi sportininkė finale pagerino pasaulio rekordą. Dar vienas pasaulio rekordas krito moterų 4 po 100 metrų varžybose, kuriose triumfavo Australija.

Finale 27 metų plaukikė, kuri šioje rungtyje laimėjo tris pastaruosius pasaulio čempionatus, distanciją įveikė per 4 min. 26,36 sek. ir beveik penkiomis sekundėmis aplenkė artimiausią varžovę.

Antrąją vietą užėmė JAV plaukikė Maja Dirado (4:31.15), o bronza atiteko ispanei Mireia Garcia Belmonte (4:32.29).

Pasaulio rekordas iki šiol priklausė Kinijos plaukikei Ye Shiwen (4:28.43), kurį ji buvo pasiekusi Londono žaidynėse. Tai iki šiol buvo ir olimpinis rekordas.

Po finišo K.Hosszu iš baseino lipo triumfuodama, o olimpiniame baseine susirinkę žiūrovai negalėjo sulaikyti susižavėjimo. Vengrė 300 metrų įveikė pasaulio rekordą lenkdama net 5 sekundėmis, tačiau paskutinėje atkarpoje šiek tiek atleido tempą.

Tai pirmasis plaukikės olimpinis medalis – analogiškoje rungtyje Londone ji liko ketvirtoje vietoje. Ji yra penkis sykius pasaulio ir 11 kartų Europos čempionė ilgame (50 m) baseine.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Katinka Hosszu

Australių rekordas

Antrasis šeštadienio vakaro pasaulio rekordas Rio baseine krito moterų 4 po 100 metrų varžybose, kuriose triumfavo Australijos ketvertukas.

Seserys Bronte ir Cate Campbell kartu su Emma McKeon ir Brittany Elmslie distanciją įveikė per 3:30.65 min. ir 0,3 sek. pagerino nuo 2014 metų gyvavusį pasaulio rekordą.

Sidabro medaliai atiteko JAV plaukikėms (3:31.89), o bronza – kanadietėms (3:32.89).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Australijos plaukikės – olimpinės 4 po 100 m laisvuoju stiliumi čempionės

Kiti rezultatai:

Įvyko ir dar du finalai – vyrų 400 metrų kompleksiniu būdu ir vyrų 400 metrų laisvuoju stiliumi.

400 m kompleksiniu būdu varžybose triumfavo japonas Kosuke Hagino, už nugaros palikdamas amerikietį Chase'ą Kaliszą ir kitą japoną Daiya Seto.

400 m laivuoju stiliumi olimpiniu čempionu tapo australas Mackas Hortonas, aplenkęs kiną Yangą Suną ir italą Gabrielle Detti.

15min iš Belgrado Sportas

E.Jankauskas apie savo ateitį: „Dar nėra tinkamas laikas apie tai kalbėti“

Aktualu

Neapsikentę meksikiečiai ragina į karavaną susibūrusius migrantus: „Nešdinkitės!“

Sportas

Agonijos pabaiga: Lietuvos rinktinė sutriuškinta Serbijoje

Interviu Kultūra

Filosofas Nerijus Milerius: arba draudžiame prievartą, arba eksponuojame ją nekritiškai

Gazas

15min renka Lietuvos verslo automobilį: 7 pagrindiniai pretendentai

„Eurolygos diena“: „Žalgirio“ kelyje dar nenugalėta CSKA su M.Jordano krikštasūniu (2/4)

Rinktinės saugai po istorinių rungtynių Belgrade: „Nuotaikos dvejopos“

15min iš Maskvos 24sek

Pokštais su Šaru apsikeitęs CSKA generolas įvertino „Žalgirio“ pokyčius

Pasaulis kišenėje

Kelionė Vietname: kaip autobuso keleiviai elgiasi su kelyje sutikta gyvate

Donatui Montvydui pozavusios žmonos Veronikos nuotrauka – tarsi nuo viršelio: „Jis turi gerą akį“

Gyvenimas

Mes lygūs. Vizažistas Darius Galankovas: „Makiažas nėra moterų privilegija“

„Ginčas“: Kodėl „Žalgiris“ pralaimi namie ir nemeta tritaškių?

Verslas

Londone planuojamas išskirtinės architektūros dangoraižis

Prie Pakso buvo...

15min recenzija Kultūra