Italijoje pagerinti dar penki plaukimo pasaulio rekordai

Italijoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate ir toliau lyja rekordais plaukikų varžybose baseine – antrąją dieną pirmadienį pagerinti dar penki planetos rekordai.
Temos: 2 Plaukimas Italija

100 m plaukimo nugara pasaulio rekordininku tapo australas Brentonas Rickardas. Jis finale nuotolį nuplaukė per 58,58 sekundės ir 0,03 sekundės pagerino japonui Kosukei Kitajimai priklausiusį pasiekimą, kuris buvo pasiektas Pekino olimpinėse žaidynėse praėjusių metų rugpjūčio 11-ąją.

Šeštą vietą šioje rungtyje užėmė Giedrius Titenis. Distanciją lietuvis įveikė per 59,27 sekundės.

Antrajame vakaro finale 15-metė švedė Sarah Sjostrom 100 metrų peteliške nuplaukė per 56,06 sekundės ir 0,38 sek. pagerino išvakarėse pusfinalyje pačios užfiksuotą rezultatą.

100 metrų krūtine pasaulio rekordininke tapo amerikietė Rebecca Soni. Ji pusfinalyje sugaišo 1 minutę 4,84 sekundės ir 0,25 sekundės pagerino nuo 2006-ųjų kovo 20 dienos australei Leisel Jones priklausiusį pasiekimą.

Ketvirtąjį vakaro ir dešimtąjį čempionato rekordą pagerino rusė Anastasija Zujeva, 100 m nugara įveikusi per 58,48 sekundės. Tai 0,29 sek. greičiau, nei Kirsty Coventry plaukė Pekino olimpinėse žaidynėse praėjusių metų rugpjūčio 11-ąją.

Pirmadienio vakarą planetos rekordu vainikavo amerikietė Ariana Kukors. 200 metrų kompleksinio plaukimo distanciją finale 20-metė plaukikė įveikė per 2 minutes 6,15 sekundės ir  0,88 sekundės pagerino savo išvakarėse pusfinalyje pasiektą rekordą. Beje, sekmadienį A.Kukors ankstesnį aukščiausią pasiekimą pagerino net 1,42 sekundės.

Be pasaulio rekordo pirmadienį baigėsi vyrų 50 metrų peteliške finalas, kuriame čempionu tapęs serbas Miloradas Cavičius sugaišo 22,67 sekundės ir pagerino tik čempionatų rekordą.

Per dvi varžybų dienas Romoje pagerinta jau vienuolika pasaulio ir keturi Lietuvos rekordai.