J.Jefimova pagerino R.Meilutytės rekordą, lietuvė sau neįprastos rungties finale siurprizo nepateikė

Glazge vykstančiame Europos plaukimo čempionate Julija Jefimova pagerino Rūtai Meilutytei priklausiusį rekordą, o pati lietuvė 50 metrų laisvuoju stiliumi finale siurprizo nepateikė. Simonas Bilis liko už finalo borto, o Andrius Šidlauskas stebėjo varžovo triumfą pasiekus planetos rekordą.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / „Scanpix“ nuotr.

100 m krūtine finale britas Adamas Peaty įspūdingu tempu įveikė antrąją distancijos dalį, pagerino jam pačiam priklausiusį pasaulio rekordą ir tapo Europos čempionu (57.00).

Sidabras atiteko britui Jamesui Wilby (58.54), bronza – rusui Antonui Čupkovui (58.96).

„Scanpix“ nuotr./Adamas Peaty

Finale plaukęs Andrius Šidlauskas sugaišo 59.52 sek. ir užėmė 6-ą vietą.

A.Peaty yra Rio de Žaneiro olimpinis čempionas, taip pat penkiskart pasaulio čempionas. Šis žemyno čempiono titulas – jau devintasis 23 metų plaukiko karjeroje.

Vyrų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje Simonas Bilis pasirodymą baigė pusfinalyje.

Lietuvis distanciją įveikė per 48.98 sek. ir užėmė 12-ą vietą. Tiesa, nuo pirmojo aštuoneto S.Bilį skyrė vos 0.18 sek.

Greičiausias pusfinalyje buvo italas Alessandro Miresi (48.11).

Moterų 100 m krūtine pusfinalyje Rūta Meilutytė neeikvojo visų jėgų, tačiau užtikrintai prasibrovė į finalą (1:07.06).

Pusfinalyje lietuvė užėmė penktą vietą.

„Scanpix“ nuotr./Julija Jefimova

Geriausiai pusfinalyje pasirodė rusė Julija Jefimova, sugebėjusi pagerinti R.Meilutytei priklausiusį Europos čempionatų rekordą (1:05.77, ankstesnis lietuvės rekordas – 1:06.16).

Rūta labai lėtai įveikė pirmuosius 50 metrų, tačiau antroje dalyje iš paskutinės pozicijos savo plaukime pakilo į trečiąją.

Bendroje pusfinalio rikiuotėje R.Meilutytę taip pat aplenkė britė Siobhan-Marie O'Connor (1:06.89), italė Arianna Castiglioni (1:06.91) bei ispanė Jessica Vall Montero (1:06.98).

R.Meilutytė mažiau nei po valandos plaukė 50 m laisvuoju stiliumi finale, tačiau vien patekimu į šios rungties finalą nustebinusi lietuvė siurprizų daugiau nepateikė.

„Scanpix“ nuotr./Rūta Meilutytė

Ji sugaišo 25.16 sek. ir finišavo paskutinė, aštunta.

Titulą iškovojo švedė Sarah Sjoestroem (23.74), kuriai tai antras aukso medalis per vieną dieną. Kiek anksčiau ji tapo čempione 100 m peteliške distancijoje.

Sidabrą iškovojo danė Pernille Blume (23.75), trečia liko olandė Ranomi Kromowidjojo (24.21).