Dabar populiaru
Publikuota: 2021 liepos 22d. 20:01

Kas ir kada: lietuvių startai Tokijuje penktadienį

Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė
Vytauto Dranginio nuotr. / Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė
Tokijo olimpinės žaidynių uždanga pakils penktadienį, kai nacionaliniame stadione per atidarymo ceremoniją užsiliepsnos olimpinė ugnis. Iki tol jau bus startavę tituluoti Lietuvos irkluotojai, pirmieji iš mūsų šalies sportininkų pradėsiantys olimpines varžybas.

Lietuvoje dar tvyros naktis, kai olimpinių žaidynių kanale pasirodys Lietuvos irkluotojai.

Tarp Tokijo uosto vidinio ir išorinio molų esančiame kanale irkluotojai varžysis 2000 m distancijoje.

Vienas labiausiai tituluotų šios sporto šakos vyrų Mindaugas Griškonis 3 valandą nakties startuos vienviečių valčių atrankos lenktynėse.

Ketvirtajame plaukime kovosiantis 35 metų irkluotojas tarp penkių atletų turi patekti į pirmąjį trejetą, kad iškoptų į ketvirtfinalį. Nesėkmės atveju, dar vyktų paguodos kovos, per kurias irgi galima prasimušti tolyn.

„Scanpix“ nuotr./Mindaugas Griškonis
„Scanpix“ nuotr./Mindaugas Griškonis

2016 metais M.Griškonis iškovojo olimpinį sidabrą, kai prieš pat Rio de Žaneiro olimpines žaidynes pakeitė susižeidusį Rolandą Maščinską ir įsėdo į dvivietę pas Saulių Ritterį. Vis dėlto per visą karjerą M.Griškonis daugiau titulų iškovojo irdamas vienvietę – savo kolekcijoje turi net 10 medalių, aštuonis jų iškovojęs pats vienviete valtimi, o du dvivietėje su S.Ritteriu.

4 val. 50 min. porinių dviviečių varžybų atrankoje pasirodys S.Ritteris ir Aurimas Adomavičius.

32 metų S.Ritteris ir 27 metų A.Adomavičius pastaraisiais metais irklavo ir keturvietėje, bet po įvairių manevrų šįkart jų suformuota dvivietė sieks patekti tarp trijų iš keturių įgulų, kurios įplauks į pusfinalį.

nuotr. LIF/Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius
nuotr. LIF/Saulius Ritteris ir Aurimas Adomavičius

5 val. 20 min. mūsų šalies laiku turėtų startuoti Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė. Prieš penkerius metus Rio de Žaneire jų porinė dvivietė užskriejo ant olimpinės bronzos pakylos, bet nuo to laiko daug vandens nutekėjo abiejų atlečių gyvenime.

D.Karalienė buvo pasitraukusi iš sporto, vedė, susilaukė dvynukų ir tik pernai grįžo į profesionalų sportą.

32 metų irkluotoja pakeitė Ievą Adomavičiūtę, kuri su M.Valčiukaite iškovojo olimpinį kelialapį, bet dėl draudžiamo preparato buvo diskvalifikuota dvejiems metams. 27 metų M.Valčiukaitė, kelerius metus draugaujanti su S.Ritteriu, pernai iškentė nugaros operaciją, bet šiemet su D.Karaliene iškovojo Europos pirmenybių sidabrą, tad be triukšmingų pažadų puoselėja aukštus tikslus ir Tokijuje. Pirma užduotis – būti tarp trijų stipriausių keturių įgulų plaukime, kad tiesiai patekti į pusfinalį.

Linos Motužytės/LTOK nuotr./Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė
Linos Motužytės/LTOK nuotr./Donata Karalienė ir Milda Valčiukaitė

5 val. 30 min. starte laukiamas paskutinę minutę į Tokiją iškeliavęs porinės keturvietės ekipažas – Armandas Kelmelis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius ir Dominykas Jančionis.

Kiek kita sudėtimi Lietuvos keturvietė laimėjo pasaulio ir Europos pirmenybių auksą 2017 metais, bet buvo praradusi šansus laimėti olimpinį kelialapį, kol prieš kelias dienas užsidegė žalia šviesa kelionei į Tokiją, dėl dopingo diskvalifikavus Rusijos keturvietę.

Rimantas Navickas/RGBpictures nuotraukos/Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius pasaulio čempionate
Rimantas Navickas/RGBpictures nuotraukos/Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius pasaulio čempionate

14 val. penktadienį prasidės olimpinių žaidynių atsidarymo ceremonija.

Keturių valandų trukmės renginyje pražygiuos ir Lietuvos delegacija, kurios vėliavnešiai šįkart bus du – ketvirtosiose olimpinėse žaidynėse startuosiantis plaukikas Giedrius Titenis ir žaidynių debiutantė dziudo kovotoja Sandra Jablonskytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką