Kauniečiai iškovojo LPF komandinę taurę

Lapkričio 15–16 dienomis Vilniaus Fabijoniškių baseine vyko Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) komandinės taurės varžybos. Jose šiemet dėl stipriausios Lietuvos plaukimo komandos titulo kovojo 13 šalies plaukimo klubų.
LPF taurė
LPF taurė / Tautvydo Juknevičiaus nuotr.
Temos: 1 Plaukimas

Prieš lemiamus antrosios dienos finalus užtikrintai pirmavo Kauno plaukimo mokykla. Jos auklėtiniai, vakar plaukdami finaluose, uždirbo 163 taškus ir išvedė savo mokyklą į priekį bendroje komandinėje įskaitoje. Šiandien jie pelnė dar 156 taškus ir iš viso per abi dienas surinkę 319 taškų iškovojo LPF taurę.

Vakarykštę dieną trečioje pozicijoje užbaigusi Panevėžio „Žemynos“ komanda šeštadienį metė rimtą iššūkį Vilniaus miesto sporto centrui, kuris po pirmosios dienos buvo antroje vietoje. Visgi, trapios persvaros jiems išsaugoti nepavyko. Antrąją vietą išplėšė „Žemyna“ – 170 taškų, o vilniečiai galėjo džiaugtis trečia pozicija – 168 taškai.

Ketvirtąją vietą išsaugojo Impuls plaukimo akademijos plaukikai (55 tšk.), o penkti liko Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtiniai (54 tšk.).

Geriausi plaukikai

Geriausiu LPF taurės plaukiku tapo Vilniaus miesto sporto centro auklėtinis Povilas Strazdas (2122 tšk.), antrąją vietą užėmė jo komandos draugas Jevgenij Rogožin (2079 tšk.), o trečioji vieta atiteko Kauno PM plaukikui Eimantui Miliui (2075 tšk.). Ketvirtas liko Julius Bačkulis (Anykščių KKSC) – 2013 tšk., o penktas – Aleksas Savickas (Panevėžio „Žemyna“) – 1991 tšk.

Tautvydo Juknevičiaus nuotr./Geriausi plaukikai

Plaukikių įskaitoje nugalėjo Agnė Šeleikaitė (Kauno PM) – 1957 tšk. Antroji vieta atiteko Paulinai Pekūnaitei (Panevėžio SG) – 1877 tšk. Lyderių penketą užbaigia Kauno plaukimo mokyklos auklėtinės – Gerda Jotautė (3 vieta, 1750 tšk.), Elzė Bielskutė (4 vieta, 1730 tšk.) ir Ieva Stackevičiūtė (5 vieta, 1722 tšk.).

Naujas rekordas

Didžioji dalis varžybose startavusių plaukikų gerino asmeninius rezultatus. Ypač pasisekė Panevėžio „Žemynos“ auklėtiniui Arnui Augustinavičiui. Jaunasis plaukikas 50 m krūtine atrankoje distanciją įveikė per 32,62 sek. ir pasiekė naują šalies berniukų iki 13 m. rekordą (ankstesnis priklausė Daniil Pancerevui – 33,07 sek.).

Daugiausiai aukso medalių per abi varžybų dienas individualiose rungtyse iškovojo Agnė Šeleikaitė (Kauno PM). Ji buvo greičiausia 50 ir 100 m plaukimo krūtine (32.11; 1:10.08) bei 50 m peteliške (28.93) distancijoje.

Po keturis individualius apdovanojimus pelnė Eimantas Milius (Kauno PM) ir Smiltė Plytnykaitė (Impuls PA). E. Miliaus sąskaitoje auksas (200 m kompl. b. – 2:04.62), du sidabro (100 m kompl. b. – 56.47 ir 50 m krūtine – 29.23) ir bronzos (100 m krūtine – 1:03.65) medalis. S. Plytnykaitė vakar iškovojo sidabrą 100 m krūtine rungtyje (1:13.82) ir bronzą 100 m kompleksiniame plaukime (1:07.79), o šiandien jaunoji plaukikė pridėjo sidabro (50 m krūtine – 33.80) ir bronzos (200 m kompl. b. – 2:28.59) medalį.

Povilas Strazdas (Vilniaus MSC) vakar laimėjo 100 m plaukimo laisvu stiliumi (50.28) ir 100 m plaukimo kompleksiniu būdu (56.16) rungtį.

Tautvydo Juknevičiaus nuotr./LPF taurė

Dviem aukso medaliais taip pat galėjo džiaugtis Paulina Pekūnaitė (Panevėžio SG) – 50 ir 100 m nugara (30.06; 1:03.32).

Puikiai asmeninėse varžybose pasirodė ir Aleksas Savickas (Panevėžio „Žemyna“). Jis buvo greičiausias 50 ir 100 m plaukimo krūtine distancijose (28.70; 1:01.59), o 200 m kompl. būdu įveikė antras (2:06.81).

LPF komandinės taurės varžybomis siekiama populiarinti šalyje plaukimo sporto šaką, ugdyti komandinę sportininkų dvasią ir patikrinti šio pasirengimo ciklo plaukikų sportinę formą.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius