Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gegužės 18d. 14:31

Kelią elitinei irklavimo trasai Trakuose tiesia ir FISA prezidentas

Irklavimas Trakuose
Organizatorių nuotr. / Irklavimas Trakuose

Lietuvoje trečiadienį viešėję Tarptautinės irklavimo federcijos (FISA) prezidentas Jeanas-Christophe'as Rollandas ir techninė delegatė Svetla Otzetova pademonstravo, kad FISA remia Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) siekį įrengti Trakuose aukščiausio lygio trasą, kurioje jau 2021 metais galėtų vykti pasaulio suaugusiųjų čempionatas.

Pasaulinio lygio sporto bazė ir elitinis planetos turnyras – sena LIF svajonė, kurios įgyvendinimo nuosekliai siekiama. Eidami šio tikslo link lietuviai beveik kasmet Galvės ežere rengia įvairių amžiaus grupių tarptautines regatas, po truputį tobulina infrastruktūrą.

Vis dėlto siekiant įrengti trasą, kurioje galėtų vykti net ir pasaulio suaugusiųjų čempionatas, vien irklavimo bendruomenės pastangų nebeužtenka. Mat reikalingiems 8 takams trasoje šiek tiek trūksta vietos bei kai kur – gylio. Ko reikia, norint pašalinti kliūtis, jau yra išsamiai išanalizuota. Padėtį kiek apsunkina tik tai, kad varžybų vieta yra Trakų pilies pašonėje, istorinio nacionalinio parko teritorijoje.

„Jau atlikta speciali studija, užsakytas 4 dalių techninis projektas. Tai, ką reikia padaryti, labiau yra ežero sutvarkymo ir valymo darbai, o ne invazija į gamtą. Problematiškas yra tik projekto ketvirtosios dalies atlikimas – nedidelis trasos praplėtimas tarp salų. Tačiau trūksta tik poros metrų, o tai taip pat nėra didelis pakeitimas, – aiškino LIF prezidentas Dainius Pavilionis.

LIF neketina apeidinėti įstatymų, ieškoti landų. Tai buvo itin akcentuojama įvairių šiomis dienomis vykusių susitikimų metu. Antradienį LIF ir FISA atstovai lankėsi Trakuose – senojoje Lietuvos sostinėje susitikta su Trakų mere Edita Rudeliene, Kūno kultūros ir sporto departamento generaliniu direktoriumi Edžiu Urbanavičiumi, Lietuvos olimpinio sporto centro direktoriumi Linu Tubeliu, Trakų istorinio nacionalinio parko Kraštotvarkos ir Užutrakio dvaro sodybos skyriaus vadove Andželika Kriaučiūnienė, laikinai pavaduojančia atostogaujantį parko direktorių Gintarą Abaravičių.

Trečiadienį apie tai kalbėta Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete ir Vyriausybėje per susitikimą su vicekancleriu Rimantu Vaitkumi bei ministro pirmininko patarėja aplinkosaugos klausimais Jūrate Juozaitiene.

Ypatingą dėmesį aplinkosaugai pabrėžė ir FISA atstovai.

„FISA labai rūpinasi gamta, esame „žalias“ sportas, todėl mums šie klausimai yra itin svarbūs, – sakė S. Otzetova. – LIF atlikta studija rodo, kad be pavojaus aplinkai galima keisti gylį trasoje ir pasiekti reikiamą jos plotį. Susitikimai su įvairiais atsakingais asmenimis paliko labai teigiamą įspūdį, visi yra teigiamai nusiteikę, todėl manau, kad Lietuva turi visas galimybes įrengti aukščiausio lygio trasą nuostabioje vietoje.“

Tarptautinė organizacija turi daug panašių projektų įgyvendinimo patirties ir yra pasirengusi būti greta, kai bus vykdomi darbai Trakuose.

„Turime labai gerą pavyzdį iš Šveicarijos, aplinkosaugos klausimu labai jautrios vietos. Dirbome kartu su vietine federacija ir įrengėme ten aukščiausio lygio trasą, atitinkančią aukščiausius ir aplinkosaugos, ir sporto reikalavimus“, – pasakojo S.Otzetova.

Optimistiškai po susitikimų Lietuvoje buvo nusiteikęs ir FISA prezidentas J-C.Rollandas.

„Tai buvo geras vizitas, susitikimai parodė, kad visi yra nusiteikę geranoriškai, – tvirtino svečias. – Mūsų tikslas buvo parodyti, kad FISA pilnai remia LIF veiklą, ja visiškai pasitiki ir vertina jau atliktus darbus. Trakuose turite labai gerą, gražią trasą, kuri vis dėlto šiuo metu ne visiškai atitinka tarptautinius reikalavimus, kad galėtų priimti aukščiausio lygio varžybas. Mūsų vizitas buvo ne tik politinis, bet ir techninis, kalbėjome apie labai konkrečius darbus, kuriuos reikia atlikti. Matome, kad reikia tik truputį papildomai investuoti ir Trakai galėtų priimti aukščiausio lygio irklavimo renginius.“

Pasak LIF prezidento D. Pavilionio, tikslios reikiamų atlikti darbų kainos šiuo metu dar negalima pasakyti, tačiau suma turėtų būti nedidelė, nes darbai nėra sudėtingi.

FISA jaunių komisijos pirmininkas Algirdas Raslanas pažymėjo, kad tarptautinės organizacijos prezidento vizitas Lietuvoje yra ir LIF veiklos įvertinimas.

„Vis gerėja Lietuvos sportininkų rezultatai, nuolat rengiami įvairūs čempionatai, tobulinama sporto bazė. FISA prezidento vizitas rodo, kad LIF veikla yra gerai vertinama, kad esame stiprus irklavimo taškas regione, – teigė A.Raslanas. – Tokio aplink nėra, juk nekalbama apie aukščiausio lygio bazių įrengimą Latvijoje ar Estijoje. Tokia, kokią siekiame turėti Trakuose, arčiausiai yra Lenkijos Poznanės mieste.“

Temos: 2 Irklavimas Trakai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką