Keturi lietuviai liko už pusfinalio borto Europos plaukimo čempionate

Keturi Lietuvos plaukikai antradienio rytą startavo Budapešte (Vengrija) vykstančiame Europos plaukimo čempionate, bet nė vienam iš jų nepavyko patekti į 100 m plaukimo krūtine pusfinalį.
Simonas Bilis
Simonas Bilis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tomas Navikonis į baseiną šoko pirmasis iš lietuvių. Trečiajame plaukime distanciją jis įveikė per 51,09 sek. ir liko paskutinis iš dešimties startavusių sportininkų.

Ketvirtajame plaukime pasirodė iš karto du lietuviai – Danilas Pancerevas ir Jokūbas Keblys.

Geresnį rezultatą užfiksavo D.Pancerevas, kuris 100 metrų nuplaukė per 50,56 sek. ir užėmė septintąją vietą. J.Keblys (50,79 sek.) liko devintas iš dešimties plaukikų.

Simonas Bilis startavo paskutinis iš lietuvių – jis plaukė paskutiniame dešimtajame plaukime.

Nors 27-erių panevėžietis pademonstravo geriausią rezultatą iš keturių lietuvių (49,38 sek.), nuversti kalnų jam nepavyko – S.Bilis savajame plaukime liko aštuntas tarp devynių finišavusių plaukikų.

Bendroje įskaitoje S.Bilis užėmė 29-ąją vietą ir nuo 16-tuko, patekusio į pusfinalį, atsiliko 0,36 sek.

D.Pancerevas bendroje įskaitoje liko 71-as, J.Keblys – 76-as, o T.Navikonis – 80-as. Iš viso rungtyje dalyvavo 100 plaukikų.

Atrankoje geriausiai pasirodė rusas Klimentas Kolesnikovas, distanciją įveikęs per 47,53 sek.

Kiek vėliau į pusfinalius bandys patekti ir dar dvi Lietuvos atstovės – Kotryna Teterevkova (100 m krūtine) ir Ugnė Mažutaitytė (50 m nugara).