Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 2d. 09:10

Klaipėdos plaukimo „burbule“ – ir Danas Rapšys su komanda

Danas Rapšys
LPF nuotr. / Danas Rapšys

Klaipėdoje, kuri per karantiną yra tapusi Lietuvos plaukikų sostine, jau šį penktadienį ir šeštadienį vyks Lietuvos vaikų ir jaunučių čempionatas, o dar poros savaičių, gruodžio 17-19 dienomis, pajūrio mieste planuojamos ir svarbiausios šių metų varžybos – Lietuvos suaugusiųjų čempionatas.

Sieks olimpinio normatyvo

Abu čempionatai bus rengiami Klaipėdos baseine be žiūrovų.

Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro direktoriaus pavaduotoja ugdymui, atliekanti direktoriaus funkcijas, Aldona Vaitkienė „Vakarų ekspresui“ sakė, kad į vaikų ir jaunučių pirmenybes planuojama deleguoti per 50 šio centro auklėtinių, o į suaugusiųjų čempionatą – apie 30.

„Jei į suaugusiųjų pirmenybes tiek mūsų dalyvių leis Lietuvos plaukimo federacija, – patikslino ji. – Į vaikų ir jaunučių čempionatą norėjome deleguoti tris komandas, tačiau – karantinas, reikia laikytis saugumo reikalavimų, tad yra ir tam tikros kvotos.“

Klaipėdos baseine geriausiems mūsų šalies plaukikams tai bus viena iš nedaugelio likusių progų iškovoti kelialapį į kitų metų Tokijo vasaros olimpines žaidynes.

Čempionatas įtrauktas į Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) oficialių varžybų kalendorių, todėl visi varžybose dalyvaujantys sportininkai galės pamėginti įvykdyti olimpinių žaidynių, Europos, Europos jaunimo čempionatų normatyvus.

Čempionate dalyvauti galės ir Lietuvos paralimpinio komiteto deleguoti negalią turintys plaukikai.

Treniruojasi su Danu Rapšiu

Lietuvos suaugusiųjų pirmenybėse turėtume išvysti ir geriausius Lietuvos plaukikus. Tarp jų – Europos, pasaulio ir universiados čempioną Daną Rapšį, Lietuvos rekordininką, pasaulio čempioną Simoną Bilį, olimpiečius Andrių Šidlauską, Giedrių Titenį ir dar būrį talentingų įvairių Lietuvos miestų plaukikų.

Išvysime ir kylančią Klaipėdos plaukimo žvaigždę – daugkartinį Lietuvos rekordininką Danilą Pancerevą. Šis Jandros Bogužienės auklėtinis lapkričio pabaigoje Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto narių sprendimu įtrauktas į Tokijo olimpinių žaidynių kandidatų sąrašą.

Sportininkas iš olimpinės pamainos į kandidatų sąrašą įtrauktas Lietuvos plaukimo federacijos teikimu kaip pasaulio ir Europos čempiono D.Rapšio treniruočių partneris ir pretendentas patekti į olimpines žaidynes. Sportininkui taip pat skirta 600 eurų olimpinė stipendija.

Klaipėdos baseine nuo pirmadienio prasidėjo antrasis treniruočių „burbulas“, į kurį jau įsiliejo D.Rapšys su savo komanda.

„Treniruojamės du kartus per dieną – ryte ir vakare. Sąlygos puikios! Kiekvienas sportininkas gyvena atskirame kambaryje, maitina tris kartus per dieną“, – pasakojo D.Pancerevas.

Po rytinės treniruotės jis grįžta į viešbutį ir ruošia namų darbus, o laiką tarp treniruočių skiria poilsiui.

Klaipėdos baseino „burbule“ sportininkai yra suskirstyti į grupes, todėl treniruojasi skirtingu metu.

„Pavyzdžiui, jeigu sportininkui pamokos prasideda aštuntą ryto, tai šeštą – plaukimo sesija. Mano atveju – visai kitaip. Kadangi mokausi užsienyje (Tailande – aut. past.), tai ir mano laikas kitoks. Jeigu konkrečiai, tarp Tailando ir Lietuvos yra penkių valandų skirtumas. Dėl to keliuosi apie 5.40 val., dalyvauju dviejose pamokose ir jau devintą valandą turiu treniruotę. Grįžęs po rytinės treniruotės padarau dar tris pamokas, kurios vyko anksčiau, nes Lietuvos laiku jos man prasideda trečią ryto“, – pasakojo D. Pancerevas.

Griežtas saugumas

Visiems į treniruočių stovyklą, vadinamąjį „burbulą“, atvykusiems asmenims buvo privaloma pateikti neigiamą COVID-19 testą įrodančią pažymą (testas turėjo būti atliktas ne vėliau kaip prieš 72 val. iki atvykstant į stovyklą).

Visi turi laikytis griežtų saugumo reikalavimų – gali vykti į treniruotes ir atgal į viešbutį. Stengiantis išlaikyti fizinį atstumą, maistas kiekvienam „burbulo“ dalyviui į kambarį yra pristatomas bekontakčiu būdu. O pats viešbutis, kuriame įsikūrę plaukikai, yra visai netoli baseino – iki jo vos kelios minutės pėsčiomis.

Tiek treneriai, tiek sportininkai pripažįsta, kad nėra lengva dirbti tokiu režimu, bet reikia prisitaikyti prie karantino sąlygų.

„Jau labai gerai, kad galime treniruotis, kelti sportinį meistriškumą, kitaip nei per pirmąją koronaviruso bangą pavasarį. Tuomet sportinis gyvenimas buvo visiškai sustojęs“, – akcentuoja Klaipėdos plaukikai.

„Pirmą savaitę buvo labai sunku, labai trūko išėjimo į lauką, pabuvimo su šeimos nariais, draugais, kai žinome, kad kambary turime būti vien“, – sakė „burbule“ besitreniruojanti Lietuvos plaukimo čempionė Paulina Pekūnaitė.

Klaipėdiečių pavardės

Pirmasis aukšto meistriškumo plaukikų treniruočių stovyklos etapas prasidėjo lapkričio 11 dieną ir tęsėsi iki lapkričio 29 dienos. Antrasis etapas prasidėjo nuo lapkričio 30 dienos ir tęsis iki gruodžio 19 dienos.

Pirmajame stovyklos etape dalyvavo du Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro treneriai – Diana Sadauskienė ir Vilius Srėbalius bei 11 šio centro auklėtinių: Edvinas Česnakas, Jonas Jokšas, Ieva Evaltaitė, Aistė Slatkevičiūtė, Aušrinė Bakutytė, Vaida Sadauskaitė, Antanas Ežerskis, Danielis Kvederis, Daniilas Žučkovas, Karolis Olišauskas ir D.Pancerevas. Pastarieji keturi stovykloje dar dalyvaus iki gruodžio 19 d.

„Dalis mūsų sportininkų stovykloje bus iki gruodžio 5 dienos. Nėra taip paprasta išbūti tiek dienų „burbule“, kai per dieną vyksta po dvi treniruotes. Krūvis – didelis. Sportininkai pasiilgsta šeimos narių, draugų. O „burbule“ – tik treniruotės, mokslai ir buvimas savo kambaryje“, – paaiškino „Gintaro“ sporto centro vadovė A.Vaitkienė.

Džiaugiasi, kad pasirinko Klaipėdą

Klaipėdos baseino direktorė Ieva Vaičiurgė pasidžiaugė, kad būtent mūsų mieste treniruojasi geriausi ir perspektyviausi šalies plaukikai.

„Džiugu, kad iš visų šalies baseinų šiam „burbului“ Lietuvos plaukimo federacija pasirinko būtent mus. Stengiamės jiems sudaryti visas reikiamas sąlygas“, – sakė ji.

Pasiteiravus, ar plaukikai turi daug pageidavimų, ar su jais sunku dirbti, baseino vadovė atsakė: „Kol kas neįgyvendinamų sąlygų nebuvo. Stengiamės atsižvelgti į visus jų pageidavimus ir dirbame gražiai, kaip ir su visais savo klientais“, – pabrėžė I.Vaičiurgė.

Neatmetama galimybė, kad pratęsus karantiną Lietuvos plaukimo lyderiai Klaipėdoje gali užsibūti ir ilgėliau.

„Mes pasiruošę pratęsti bendradarbiavimą ir ilgesniam laikui, jei tik Lietuvos plaukimo federacija to pageidaus“, – sakė Klaipėdos baseino vadovė.

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką