Pasaulio taurės finišas: aiškūs D.Rapšio ir R.Meilutytės uždarbiai bei puiki Lietuvos vieta

Pasibaigus paskutiniam pasaulio plaukimo taurės etapui, paaiškėjo ir galutinės Dano Rapšio, Rūtos Meilutytės ir Lietuvos pozicijos bei uždarbiai.
Danas Rapšys
Rūta Meilutytė ir Danas Rapšys / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Į dvi trigubas karūnas – laimėtą rungtį visuose trijuose etapuose – pretendavęs D.Rapšys Vengrijos sostinėje pelnė sidabrą plaukdamas 200 m laisvuoju stiliumi ir bronzą dvigubai ilgesnėje rungtyje.

Už kiekvieną trigubą karūną būtų atitekusi ir papildoma 10 tūkst. JAV dolerių premija, bet jos iškovoti šįkart nepavyko nė vienam lietuviui.

„Tikrai norėjau dar vienos pergalės, – feisbuke rašė D.Rapšys. – Turėjo būti geriau, nes jėgų po ryto turėjau pasilikęs. Tačiau finale padariau kažką kitaip. Na, yra kaip yra. Padarysiu išvadas. Apskritai labai džiaugiuosi ta pasaulio taurės varžybų patirtimi. Smagu buvo plaukti, smagu susitikti su bičiuliais iš kitų šalių. Dabar – trumpas atokvėpis ir pasirengimas Europos čempionatui. Dėkoju už palaikymą!“

Dar vieną bronzos medalį 28-erių panevėžietis į krantą ištraukė ne pagrindinėje savo rungtyje – plaukdamas 200 m kompleksiniu būdu.

Iš viso Budapešte jis surinko 46,7 taško ir tarp vyrų užėmė 6 vietą.

Už tokį pasirodymą Vengrijoje jam atiteko 5400 JAV dolerių.

Kaip motyvuojami plaukikai pasaulio taurėje?

• Geriausiam kiekvieno etapo plaukikui(-ei) atitenka 12 tūkst. JAV dolerių (varžosi visų skirtingų rungtynių atstovai, laikus perskaičiavus į taškus). Už antrą vietą – 10 tūkst., trečią – 8 tūkst. ir t.t.
  • Bendros įskaitos nugalėtojas(-a) gaus net 100 tūkst. JAV dolerių. Antrą vietą užėmęs – 70 tūkst., trečią – 30 tūkst. ir t.t.
  • Papildoma 10 tūkst. JAV dolerių premija skiriama už laimėtą rungtį visuose trijuose pasaulio taurės etapuose.
  • Už planetos rekordą – papildomai dar 10 tūkst. JAV dolerių.

Lygiai tokią pačią premiją – 5,4 tūkst. JAV dolerių – D.Rapšys pelnė ir antrajame etape Atėnuose (Graikija), o dar geriau jam sekėsi pasaulio taurės starte Berlyne (Vokietija), kur lietuvis finišavo trečias tarp vyrų ir buvo apdovanotas 8 tūkst. JAV dolerių čekiu.

Bendroje viso sezono įskaitoje D.Rapšiui atiteko 5 vieta ir už tai skiriama 14 tūkst. JAV dolerių premija.

Taigi per visą pasaulio taurės sezoną, užtrukusį 3 savaites, lietuvis buvo apdovanotas 32,8 tūkst. JAV dolerių.

Trigubos karūnos šiemet iškovoti nepavyko ir Rūtai Meilutytei, kuri buvo nepralenkiama 50 m krūtine per pirmuosius du etapus, bet trečiajame – Budapešte – susirgo ir nestartavo.

Pernai jis buvo laimėjusi dvi trigubas karūnas – 50 ir 100 m krūtine rungtyse.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Rūta Meilutytė

Bendroje moterų įskaitoje 26-erių kaunietė užėmė 25 vietą. Šiemet jai atiteko 4,1 tūkst. JAV dolerių.

Visą pasaulio taurės prizų fondą sudarė 1,2 mln. JAV dolerių.

Tarp moterų triumfavo australė Kaylee McKeown, užsidirbusi net 186 tūkst., o tarp vyrų geriausiojo laurai ir 166 tūkst. premija atiteko kinui Qinui Haiyangui.

Andrius Šidlauskas bendroje įskaitoje užėmė 35, o Erikas Grigaitis – 109 vietas.

Pagal visus laimėtus medalius Lietuva galiausiai finišavo aukštoje 6 pozicijoje.