2016 08 09 /16:50

Kvepia medaliu, o gal net ir dviem: abi Lietuvos porinės dvivietės valtys užtikrintai žengė į finalą

Pasirodymą Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse antradienį tęsė Lietuvos irkluotojai. Puikiai pasirodė Donatos Vištartaitės ir Mildos Valčiukaitės tandemas, prasibrovęs į porinių dviviečių varžybų finalą. Merginų pavyzdžiu pasekė ir Sauliaus Riterio bei Mindaugo Griškonio pora.
Lietuvos porinės dvivietės užtikrintai laimėjo atrankos plaukimus
Lietuvos porinės dvivietės užtikrintai laimėjo atrankos plaukimus / Vytauto Dranginio/LTOK nuotr.

Pirmasis startavo jauniausias Lietuvos olimpinės delegacijos narys Armandas Kelmelis. 18-metis vienviečių valčių ketvirtfinalio antrajame plaukime finišavo penktas (7:04.67) ir į pusfinalį nepateko.

Iš lietuvio ketvirtfinalio kitame etape kovą pratęs Mahe Drysdale'as, Ondrejus Synekas ir Stanislau Schcharbachenia.

A.Kelmelis dar turės galimybę pakovoti dėl 13-24 vietų.

Lina Šaltytė ketvirtfinalyje finišavo penkta (7:38.39) ir taip pat prarado šansą pakovoti dėl medalių.

Iš paskutinio ketvirtfinalio į pusfinalį pateko australė Kimberley Brennan, kinė Jingli Duan ir baltarusė Ekaterina Karsten.

Lietuvei beliko kautis dėl 13-24 vietų.

Moterų porinių dviviečių varžybų pirmasis pusfinalis, kuriame startavo Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė, mūsų šalies sportininkėms susiklostė labai sėkmingai.

Lietuvės distanciją įveikė per 6:52.46 min. ir nusileido tik pasaulio vicečempionėms graikėms Aikaterini Nikolaidou ir Sofiai Asoumanaki (6:51.99).

Trečią vietą ir taip pat kelialapį į finalą iškovojo amerikietės Meghan O'Leary ir Ellen Tomek (6:52.92).

Bendroje įskaitoje lietuvių rezultatas buvo trečias.

A finalas vyks ketvirtadienį 16:04 val.

Prieš pat olimpines žaidynes į vieną valtį sėdę Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris puikiai pasirodė pusfinalyje. Jie dominavo trasoje nuo pat pirmųjų metrų ir užtikrintai jį laimėjo (6:14.61).

Už lietuvių liko italai Francesco Fossi ir Romano Battisti (6:15.24) bei prancūzai Hugo Boucheronas ir Matthieu Androdias (6:16.15).

Vyrų A finalas numatytas ketvirtadienį 16:24 val.