2017 03 03 /11:01

Rūta Meilutytė lengvai nugalėjo savoje rungtyje, tačiau buvo aplenkta laisvuoju stiliumi

Lietuvos žiemos plaukimo pirmenybių antrosios dienos varžybose Rūta Meilutytė startavo 100 metrų laisvuoju stiliumi ir 100 metrų krūtine atrankoje.
Pirmi medaliai – kišenėje: gimtajame Kaune R.Meilutytė per 5 minutes nuskynė du aukso apdovanojimus
Rūta Meilutytė / Aliaus Koroliovo/15min nuotr.

Ketvirtadienį du aukso medalius iškovojusi geriausia Lietuvos plaukikė penktadienį pradėjo sau mažiau įprasta rungtimi – 100 m laisvuoju stiliumi.

Atrankos varžybose R.Meilutytė trasą įveikė per 59,88 sek. ir trečiu rezultatu pateko į finalą, kuris vyks ketvirtadienį vakare.

Geriausią laiką parodė per 58,74 sek. finišavusi Diana Jaruševičiūtė, o antra liko Justina Dilkaitė (59,5 sek.).

Šios rungties Lietuvos rekordas (54,94 sek.) priklauso būtent R.Meilutytei. Galima nuspėti, jog Rūta finale plauks greičiau, bet pasiekti rungties pasaulio čempionato normatyvą (54,90 sek.) nebus paprasta. Geriausias šio sezono rezultatas kol kas priklauso švedei Sarah Sjostrom (53,21).

Praėjus apie 25 minutėms po pirmojo starto R.Meilutytė šoko į baseiną 100 metrų krūtine atrankos varžybose ir čia neturėjo sau lygių.

Nors lietuvės laikas nebuvo įspūdingas (1 min. 8,16 sek.), varžovės liko toli – antra buvo Kotryna Teterevkova (1 min. 13,69 sek.), trečia – Agnė Šeleikaitė (1 min. 13,70 sek.).

R.Meilutytės parodytas laikas šiuo metu pasaulyje yra dešimtas, nors kartą šiemet ji jau plaukė greičiau, kai Belgijoje įveikė distanciją per 1 min. 7,03 min. Šis laikas yra antras sezono rezultatas ir jau garantavo Rūtai kelialapį į pasaulio čempionatą.

Ketvirtadienį Kaune R.Meilutytė iškovojo du aukso medalius – nugalėjo 50 m krūtine ir 50 m laisvuoju stiliumi varžybose.