Lietuvis tapo Europos jaunimo plaukimo vicečempionu

Romoje (Italija) vykstančiame Europos jaunimo plaukimo čempionate sidabrą iškovojo Aleksas Savickas.
Aleksas Savickas
Aleksas Savickas / nuotr. Vytauto Dranginio/LTOK

18-metis lietuvis 100 m plaukimo krūtine finale nuotolį įveikė per 1 min. 1,29 sek., pagerino asmeninį rekordą ir tapo Europos jaunimo vicečempionu.

Nors po pirmųjų 50 m A.Savickas laikėsi arti lyderių, po posūkio lietuvis sparčiais grybšniais įrodė savo pranašumą ir finišavo antras.

Auksą iškovojo Volodymyras Lisovetsas (1:00.28) iš Ukrainos, o bronzą pelnė italas Simone Cerasuolo (1:01.56).

A.Savickas pateko ir į Europos jaunimo čempionato pusfinalį. 18-metis vaikinų 50 plaukimo krūtine kvalifikacijoje parodė 16-ą rezultatą (28.76). Ryte greičiausias tarp atrankos dalyvių buvo Rostyslavas Kryžanivskis (27.57) iš Ukrainos.

Vaikinų 100 m plaukimo peteliške atrankoje ketvirtadienį startavo Arnas Čereška. 17-metis lietuvis distanciją įveikė per 56,56 sek. ir į pusfinalį nepateko. Bendroje įskaitoje A.Čereška užėmė 52 vietą tarp 67 kvalifikacijos dalyvių. Atrankos lyderiu tapo britas Edwardas Mildredas (52.75).

Lietuvių pasirodymą rytinėje varžybų dalyje užbaigė merginos. 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje dalyvavo Silvija Statkevičius, Marija Romanovskaja ir Patricija Kondraškaitė. Deja, mūsiškėms nepavyko pasigerinti asmeninių rezultatų. S.Statkevičius buvo 41-a (2:07.36), M. Romanovskaja – 45-a (2:07.93), o P.Kondraškaitė – 53-ia (2:10.20) tarp 57 kvalifikacijos dalyvių. Greičiausia ryte buvo vengrė Laura Veres (2:00.12).

Italijos sostinėje Romoje prasidėjo Europos jaunimo plaukimo čempionatas. Pernai dėl pandemijos čempionatas buvo atšauktas, todėl geriausieji žemyno jaunieji plaukikai neturėjo galimybės pasivaržyti. Lietuvai šiame čempionate atstovauja vienuolika šalies sportininkų.