Lietuvos baidarininkai bei kanojininkas irkluos Europos čempionato finale

Čekijoje vykstančiame Europos baidarių ir kanojų irklavimo čempionate šeštadienį dėl medalių kovos ir dvi lietuvių įgulos.
Henrikas Žustautas
Henrikas Žustautas / asmeninio archyvo nuotr.

Vietą finale iškovojo dviviečių baidarių 1000 m nuotolio pusfinalį laimėję Ričardas Nekrošius ir Andrejus Olijnik. Lietuvos duetas nuotolį įveikė per 3 minutes 16,048 sekundės ir 0,120 sekundės aplenkė antroje vietoje likusius portugalus Emanuelį Silvą bei Joao Ribeiro, ir 1,440 sekundės trečiojoje pozicijoje finišavusius serbus Simo Boltičių bei Vladimirą Torubarovą.

Visi šie trys duetai iškovojo kelialapius į finalą.

Kelialapį į finalą iškovojo ir kanojininkų 500 m nuotolio pusfinalį laimėjęs Henrikas Žustautas (1 min. 49,620 sek.), vos 0,148 sek. aplenkęs lenką Tomaszą Kaczorą bei 0,428 sek. – trečiojoje pozicijoje likusį italą Nicolae Craciuną. Ši trijulė taip pat varžysis finale.

Nepasisekė baidarininkui Mindaugui Maldoniui, kuris antrajame 1000 m nuotolio pusfinalio plaukime liko tik devintas ir nepateko net į B finalą, kuriame irkluotojai varžysis dėl 10-18 vietų.

Šeštadienį būrys Lietuvos sportininkų startuos sprinto – 200 m – atrankos varžybose.