TIK ŽMONĖS Cinema: A. Valujavičiaus filmas „Irklais per Atlantą“
Žiūrėti

Lietuvos čempione tapusi Rūta Meilutytė nuo pasaulio lyderių atsiliko

Penktadienio pavakarę Anykščiuose po atostogų sugrįžusi Rūta Meilutytė prisiminė, ką reiškia būti Lietuvos čempione. Lietuvos pirmenybių 25 metrų baseine 100 metrų krūtine finale 19-metė neturėjo sau lygių ir iškovojo aukso medalį.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Remio Ščerbausko nuotr.

Finale R.Meilutytė nuotolį įveikė per 1 min. 5,20 sek. ir užsikabino aukso medalį.

Praėjusią savaitę pasaulio čempione tokio paties ilgio baseine tapusi Jamaikos plaukikė Alia Atkinson, distanciją įveikė per per 1 min. 3,03 sek.

Pagal savo rezultatą finale R.Meilutytė pasaulio čempionate būtų užėmusi septintą vietą.

Tiesa, R.Meilutytė treniruotis pradėjo tik prieš porą savaičių – Kauno Girstučio baseine, kur jai talkina Paulius Andrijauskas. O konkurencija Anykščiuose daug mažesnė nei tarp elitinių pasaulio plaukikių.

Sidabro medalį iškovojusi Agnė Šeleikaitė finišavo per 1:10,89 min, bronza atiteko plaukikei iš Minsko Julijai Lemke (1:11.13).

Atrankos varžybas laimėjusi R.Meilutytė penktadienio ryte distanciją įveikė per 1 min. 9,82 sek.

R.Meilutytė taip pat užsiregistravo startuoti ir šeštadienį kitose dvejose Lietuvos čempionato rungtyse – 50 metrų krūtine ir 100 metrų kompleksiniu plaukimu.

R.Meilutytė nelenktyniavo baseine nuo rugpjūčio 8 dienos, kai olimpinių žaidynių 100 m krūtine rungties finale Rio de Žaneire užėmė septintą vietą.

Po intensyvaus pasirengimo žaidynėms ir nesėkmingo starto Rio de Žaneire R.Meilutytė pasirinko ilgą pertrauką be pratybų vandenyje. Su savo broliais ji aplankė Čilę ir kelias Europos valstybes, o grįžusi į Lietuvą naujų potyrių ieškojo žaisdama krepšinį ir užsimovusi bokso pirštines.

100 metrų krūtine pasaulio rekordai nuo 2013 metų tiek trumpajame baseine (1 min. 2,36 sek.), tiek ilgajame baseine (1 min. 4,35 sek.) priklauso R.Meilutytei.

R.Meilutytė negynė titulo pasaulio plaukimo pirmenybėse 25 metrų baseine Kanadoje šį mėnesį, nors Vindsore startavo kelios pajėgios varžovės – jamaikietė Alia Atkinson tapo pasaulio čempione 100 m krūtine rungtyje, finale distanciją įveikusi per 1 min. 3,03 sek.

„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?