Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos dvivietės įgulos pateko į pasaulio irklavimo čempionato finalus

Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Augusto Didžgalvio nuotr. / Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Sėkmingai Nyderlanduose vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate startavo ir į finalą taip pat pateko Lietuvos moterų porinės dvivietės įgula – čempionių titulus ginančios Donata Vištartaitė bei Milda Valčiukaitė.

Lietuvos duetas pirmajame pusfinalio plaukime 2000 m įveikė per 6 minutes 40,34 sekundės ir, nusileidusios tik australėms Olympiai Aldersey bei Sally Kehoe (6:37,31), finišavo antras.

Trečiąją vietą užėmė ir taip pat finale startuos Naujosios Zelandijos irkluotojos Fiona Bourke bei Zoe Stevenson (6:43,34):

1. Olympia Aldersey/Sally Kehoe (Australija) 6:37,31
2. Donata Vištartaitė/Milda Valčiukaitė 6:40,34
3. Fiona Bourke/Zoe Stevenson (N.Zelandija) 6:43,34
4. Inge Janssen/Nicole Beukers (Olandija) 6:46,40
5. Anastasija Koženkova/Olena Buriak (Ukraina) 6:59,20
6. Helen Walshe/Monika Dukarska (Airija) 7:14,75

Antrajame pusfinalio plaukime pirmąsias tris vietas užėmė ir taip pat į finalą pateko bei lietuvių varžovėmis bus lenkės Magdelena Fularczyk ir Natalija Madaj (6:37,91), kinės Weiwei Zhu ir Yuwei Wang (6:47,03) bei amerikietės Meghan O'leary ir Ellen Tomek (6:50,62).

Pirmieji iš lietuvių vietą finale užsitikrino porinę dvivietę irklavę pasaulio vicečempionai Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris.

Penktadienį antrajame pusfinalio plaukime Lietuvos duetas 2000 m nuotolyje sugaišo 6 minutes 1,84 sekundės ir aplenkė visus varžovus.

Vioetas finale taip pat užsitikrino ir antrą bei trečią vietas užėmusios įgulos – italai Romano Battisti ir Francesco Fossi (6:02,30) bei australai Jamesas McRae'us ir Alexandre'as Belonogoffas (6:02,53):

1. Rolandas Maščinskas/Saulius Ritter 6:01,84
2. Romano Battisti/Francesco Fossi (Italija) 6:02,30
3. Jamesas McRae/Alexandre Belonogoffas (Australija) 6:02,53
4. Robertas Mansonas/Karlas Mansonas (N.Zelandija) 6:03,55
5. Marko Marjanovičius/Aleksandaras Filipovičius (Serbija) 6:15,82 6. Liang Zhang/Jun Dai (Kinija) 6:17,67

Pirmajame pusfinalio plaukime vietas finale užsitikrino kroatai Martinas ir Valantas Sinkovičiai (5:59,72), vokiečiai Hansas Gruhne ir Stephanas Kruegeris (6:07,79) bei bulgarai Georgis Bozhilovas ir Kristianas Vasivevas (6:09,39), o praėjusių metų čempionai norvegai Nilsas Jakobas Hoffas bei Kjetilas Borchas (6:09,39) liko ketvirtoje vietoje ir varžysis B finale.

Penktadienį vienvietininkų varžybų pusfinaliuose dar startuos Mindaugas Griškonis bei Lina Šaltytė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką