2022 08 12 /13:08

Dvi Lietuvos irkluotojų įgulos žengė į Europos čempionato finalus

Lietuvos porinio irklo dvivietė Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė užtikrintai žengė į Europos čempionato finalą.
Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė
Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė / nuotr. LIF

Pirmajame pusfinalyje pasirodžiusios lietuvės distanciją įveikė per 7 min. 19,98 sek. ir užėmė antrą vietą.

Į finalą pateko pirmas tris vietas užėmusios įgulos.

Pirmos buvo Nyderlandų irkluotojos (7:17.58 min.), trečios – britės (7:24.36 min.). Pirmos už borto – ukrainietės (7:28.36 min.).

Miunchene (Vokietija) vykstančiose pirmenybėse lietuvės dėl medalių kovos rugpjūčio 13-ąją, šeštadienį, vyksiančiame finale.

Keliomis valandomis vėliau į finalą prasibrovė ir Dovydas bei Domantas Stankūnai.

Dviviečių pavienio irklo įgula pusfinalyje užėmė trečiąją vietą, distanciją įveikę per 7 min. 7,11 sek.

Į pusfinalį Miunchene sugebėjo prasibrauti vienvietininkė Viktorija Senkutė.

Lietuvė papildomame plaukime užėmė trečią vietą (8:41.65 min.), užėmė trečią vietą ir prasprūdo į kitą etapą.

Savo ruožtu Lietuvos keturvietei (Žygimantas Gališanskis, Dominykas Jančionis, Giedrius Bieliauskas ir Aurimas Adomavičius) kova dėl medalių baigta.

Pusfinalyje jie finišavo penkti ir plauks tik B finale.