2014 12 07 /10:32

Lietuvos plaukikų ketvertukas beveik 10 sek. pagerino dar vieną šalies rekordą

Sekmadienį Kataro sostinėje Dohoje tęsėsi pasaulio plaukimo trumpuoju taku čempionatas. 200 metrų nugara atrankoje startavęs Danas Rapšys pagerino Lietuvos rekordą, bet į finalą nepateko. Lietuvos plaukikų kvartetas keturi po 100 metrų kompleksiniu būdu taip pat gerino Lietuvos rekordą, bet finalo nepasiekė.
Mindaugas Sadauskas, Giedrius Titenis, Danas Rapšys ir Tadas Duškinas
Mindaugas Sadauskas, Giedrius Titenis, Danas Rapšys ir Tadas Duškinas / ltuswimming.lt nuotr.

Penktajame iš septynių atrankos plaukimų startavęs lietuvis distanciją įveikė per 1:51,59 sek. ir beveik sekunde pagerino jam pačiam priklausiusį šalies rekordą.

Savo plaukime lietuvis buvo trečias, o bendroje įskaitoje liko devintas. Į finalą pateko aštuoni plaukikai.

„Plaukiant ryte tai yra geras rezultatas. Vakare būtų dar geresnis”, – po finišo kalbėjo Danas Rapšys.

Pasiektas rezultatas rodo, kad galime tobulėti. Tikslas – patekti į Rio olimpines žaidynes

Sekmadienio rytinėje sesijoje keturi po 100 metrų kompleksiniu būdu atrankoje pasirodė Lietuvos rinktinė.

Giedrius Titenis, Mindaugas Sadauskas, Danas Rapšys ir Tadas Duškinas distanciją įveikė per 3:28,76 min. ir net 9,32 sekundės pagerinę aštuonis metus gyvavusį Lietuvos rekordą, savo plaukime užėmė penktą vietą. Tiesa, į finalą prasimušti nepavyko.

Iki finalinio aštuntuko lietuviams trūko 1,95 sekundės

Greičiausiai šios rungties estafetės kvalifikacijoje plaukė Prancūzijos (3:23,97), Australijos (3:24,62) ir Rusijos (3:25,02) rinktinės.

„Tai labai naudingas startas rengiantis kitų metų pasaulio čempionatui, nes Lietuvoje neturime galimybės startuoti šioje rungtyje kartu. Pasiektas rezultatas rodo, kad galime tobulėti. Tikslas – patekti į Rio olimpines žaidynes”, – po finišo teigė Lietuvos plaukikai.

Šiame čempionate Rūta Meilutytė Lietuvai iškovojo aukso ir sidabro medalius.