Lietuvos plaukimo čempionatas baigėsi Dano Rapšio ir Povilo Strazdo šalies rekordais

Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusios Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės, kurias vainikavo Povilo Strazdo ir Dano Rapšio pasiekti Lietuvos rekordai. Povilas Strazdas pagerino 28 metų senumo Lietuvos rekordą 800 m l. stiliumi nuotolyje (8.23,32 min.) Ankstesnis rekordas priklausė O.Cvetkovui (8,24,21 min.) buvo pasiektas dar 1986 m. Danas Rapšys pagerino sau pačiam priklausantį Lietuvos rekordą 200 m nugara nuotolyje (1.57,60 min.), kurį Danas buvo pasiekęs analogiškose varžybose 2013 m.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / Aurimo Šrubėno nuotr.

Vilnietė Anastasija Rogožina pasiekė Lietuvos mergaičių rekordą iki 13 m. 50 m nugara nuotolyje (32,55 sek.).

Individualių rungčių nugalėtojais tapo: Povilas Strazdas 1500 m l. stiliumi (16.03,30 min.), Agnė Sorakaitė 200 m kompl. pl. (2.28,95 min.), Giedrius Titenis 100 m krūtine (1.01,96 min.), Simona Raudonytė 200 m l. stiliumi (2.12,05 min.), Jevgenij Rogožin 100 m l. stiliumi (51,91 sek.), Viktė Labanauskautė 200 m krūtine (2.36,45 min.), Danas Rapšys 200 m nugara (1.57,60 min.), Giedrė Grigonytė 100 m peteliške (1.03,60 min.), Deividas Margevičius 50 m peteliške (24,76 min.), Eva Gliožerytė 50 m nugara (30,22 sek.).

Mišrią estafetę 4 x 100 m kombinuotai laimėjo Kauno plaukimo mokyklos pirmoji komanda (4.06,77 min.).

Medalių įskaitoje nugalėjo Vilniaus vandens sporto mokykla (10 aukso, 9 sidabro, 9 bronzos medaliai), antroje vietoje liko Panevėžio Žemynos plaukikai (8 aukso, 6 sidabro, 4 bronzos medaliai), trečioje – Šiaulių plaukimo mokykla Delfinas (7 aukso, 3 sidabro, 6 bronzos medaliai).

Geriausiais varžybų plaukikais buvo pripažinti panevėžietis Danas Rapšys (200 m nugara 1.57,60 min., 861 taškas pagal FINA taškų skaičiavimo sistemą) ir Plimute (JK) besimokanti, Šiaulių plaukimo mokyklai Delfinas atstovaujanti Eva Gliožerytė (100 m l. stiliumi 57,99 sek., 723 taškai pagal FINA taškų skaičiavimo sistemą).

Daugiausiai aukso medalių, net keturis, Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių asmeninėje įskaitoje pelnė panevėžietė Viktė Labanauskaitė.