Lietuvos plaukimo perlas Rūta Meilutytė sekmadienį Berlyne pagerino dar 9 šalies rekordus

14-metė Rūta Meilutytė toliau drąsiai perrašinėja Lietuvos plaukimo istoriją. Sekmadienį Lietuvos plaukimo ateitis Berlyne (Vokietija) vykusiame pasaulio plaukimo taurės etape pagerino net 9 šalies rekordus ir pateko į dviejų rungčių finalus.
Rūta Meilutytė
Rūta Meilutytė / Alfredo Pliadžio nuotr.

Trumpame (25 m ilgio) baseine vykusiose varžybose R.Meilutytei geriausiai sekėsi plaukiant 50 metrų krūtine. Dar atrankos plaukimuose ji sugebėjo distanciją įveikti per 30,86 sekundės ir taip pagerinti iš karto net tris šalies rekordus – moterų ir merginų iki 17 bei 15 metų.

Ankstesnį sau priklaususį rekordą (32,15 sek.) R.Meilutytė pagerino net 1,29 sekundės ir su 4 rezultatu pateko į rungties finalą.

Jame 14-metė plaukė dar greičiau. 50 m krūtine įveikusi per 30,58 sek. R.Meilutytė vėl pagerino Lietuvos moterų ir merginų iki 17 bei 15 metų rekordus bei užėmė 5 vietą. Nugalėjo rusė Valentina Artemjeva (30,04 sek.).

R.Meilutytė varžėsi ir moterų 100 m kompleksiniu būdu rungties finale. Atrankoje distanciją įveikusi per 1 min. 2,19 sek. (dar trys nauji Lietuvos moterų ir merginų iki 17 bei 15 metų rekordai), finale ji plaukė šiek tiek lėčiau – 1 min. 2,47 sek. – ir finišavo 8-a. Nugalėjo britė Francesca Halsall (58,73 sek.).

Penkis Lietuvos rekordus R.Meilutytė pagerino ir pirmą varžybų dieną – šeštadienį.

Sekmadienį nepasisekė Giedriui Titeniui. Jis 100 m krūtine atrankos plaukimuose sugaišo 1 min. 1,32 sek. ir užėmęs galutinę 20 vietą tarp 51 dalyvio, į finalą nepateko.