Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gegužės 4d. 21:45

Lietuvos šeimų plaukimo varžybose „Varėnos taurė 2019“ nugalėtojais tapo perlojiškės ir vilniečiai

Varžybos „Varėnos taurė 2019“
Rūtos Averkienės nuotr. / Varžybos „Varėnos taurė 2019“

Šeštadienį Varėnos baseiną drebino šeimų plaukimo varžybos „Varėnos taurė 2019“, kuriose dėl didžiosios turnyro taurės ir vertingų prizų azartiškai varžėsi trisdešimt šeimų iš visos Lietuvos. Jose nugalėtojais tapo perlojiškės ir vilniečiai. Nuobodžiauti neteko nei plaukikams, nei žiūrovams, nes organizatoriai parengė tikrai įspūdingą programą – irklenčių šou bei daugybę kitų nepamirštamų staigmenų.

Varėnos rajono savivaldybės meras Algis Kašėta pasveikino iš visos Lietuvos į Varėną suvažiavusius plaukimo mėgėjus. „Šiandien tikrai puiki diena. Dėkoju visiems, kurie atsiliepėte į kvietimą ir šiandien dalyvaujate šiame turnyre. Linkiu visiems sėkmingai plaukti ir kitąmet vėl atvažiuoti į Varėną“, – linkėjo meras A.Kašėta.

Rūtos Averkienės nuotr./Varžybos „Varėnos taurė 2019“
Rūtos Averkienės nuotr./Varžybos „Varėnos taurė 2019“

Pagyrų varėniškiams negailėjo ir plaukimo varžybas labai teigiamai vertinantis Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis. Jis pasidžiaugė, kad Varėnos baseine organizuojamos varžybos – puikus socialinis projektas, kuriame dalyvauja daug šeimų iš visos Lietuvos: „Džiugu būti šiose varžybose, nes jos nėra koncentruotos vien į rezultatą. Svarbiausia jose – geros emocijos ir smagiai praleistas laikas. Sveikinu už apsisprendimą dalyvauti tokiame puikiame renginyje. Jis, kaip ir kasmet, suorganizuotas nepriekaištingai. Nuoširdus ačiū pagrindiniam organizatoriui Rolandui Markinui“.

E.Vaitkaitis pažymėjo, kad Varėnos sporto centras tapo Lietuvos plaukimo federacijos nariu ir merui įteikė federacijos vėliavą.

Rūtos Averkienės nuotr./Varžybos „Varėnos taurė 2019“
Rūtos Averkienės nuotr./Varžybos „Varėnos taurė 2019“

Viso turnyro, kuriame varžėsi komandos iš Varėnos, Vilniaus, Kauno, Garliavos, Alytaus, Šiaulių, metu azartiško varžymosi, smagių emocijų ir geros nuotaikos tikrai netrūko. Vienos jų dalyvavo pirmą kartą, o kitų atstovai sakė, kad šiose varžybose dalyvauja jau trečius metus.

Varžybose komandą sudarė keturi šeimos nariai, iš kurių bent vienas turėjo būti vaikas iki 16 metų, o kitų amžius nebuvo ribojamas. Tad komandas atstovavo seneliai, jų vaikai, vaikaičiai, žentai ir marčios arba kitaip susiję giminystės ryšiais – senelis su vaikaičiais, tėvas su dukromis ir kt. Plaukimo estafetėje pirmąjį plaukimą komandos nariai privalėjo plaukti nugara, o kitus tris plaukimo būdus galėjo pasirinkti savo nuožiūra. Vyko parengiamieji, pusfinalių ir finalinis plaukimai, kuriuos vertino varžybų teisėjai, o jiems talkino darbščios Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos savanorės.

„A“ grupėje I–III vietas iškovojusioms komandoms buvo įteiktos Lietuvos tautinio olimpinio komiteto taurės, medaliai ir rėmėjų prizai, IV vietos laimėtojai – diplomas ir prizai.

Rūtos Averkienės nuotr./Varžybos „Varėnos taurė 2019“
Rūtos Averkienės nuotr./Varžybos „Varėnos taurė 2019“

Pirmąją vietą ir didžiąją turnyro taurę iškovojo vilniečių komanda „Inkarai“, atplaukusi per 0.54,9 min. Komandos kapitonė Meda Gegužytė džiaugėsi laimėjimu ir sakė, kad visi komandos nariai daugiau ar mažiau susiję su vandens sportu, mėgsta plaukti: „Varėnos baseinas mums tikrai patiko – maloni aplinka ir svetingi jo šeimininkai. Labai džiaugiamės dalyvavę“.

Antrąją vietą laimėjo komanda iš Šiaulių „Swimholics“, atplaukusi per 0.55,6 min. Treti per 0.55,9 min. atplaukė komanda „Būsiu sveikas“ iš Kauno, kurie praėjusiais metais „A“ grupėje laimėjo pirmąją vietą. Ketvirtieji – finišą per 0.57,8 min. pasiekusi komanda „Strėlės“ iš Kauno.

„B“ grupės prizinių vietų laimėtojai apdovanoti Varėnos sporto centro taurėmis, medaliais ir prizais, o ketvirtosios vietos laimėtojams atiteko diplomas ir prizai.

Pirmąją vietą šioje grupėje laimėjo bene jauniausios dalyvės – mergaičių komanda „Perlojos žuvelės“, tad pagrindinė turnyro taurė vėl liko Varėnoje. Ši komanda finišą pasiekė per 1.08,3 min. Komandos kapitonė vienuolikmetė Barbora Balcevičiūtė, varžybose dalyvavusi su dešimtmete Greta, vienuolikmete Ugne ir devynmete Ieva, džiūgavo ir atviravo, kad visos lanko plaukimo treniruotes, bet ruošdamosi varžyboms tikrai negalvojo, jog taps ir nugalėtojomis.

Antrąją vietą laimėjo komanda iš Alytaus „Vikrieji pūgžliai“, atplaukusi per 1.09,5 min. „Takniškiai“ iš Alytaus rajono finišą pasiekė per 1.11,2 min. ir liko treti. Praėjusių metų pirmosios vietos laimėtojai „Kiečiausi“ iš Varėnos atplaukė per 1.11,7 min. ir liko ketvirti.

Specialiais prizais buvo apdovanoti jauniausias ir vyriausias varžybų dalyviai. Jauniausia dalyvė – šešiametė plaukikė Vėja Mockevičiūtė iš Alytaus. Vyriausias dalyvis – Grigorij Timofejev iš Vilniaus.

Visoms varžybose dalyvavusioms šeimoms buvo padovanoti specialiai renginiui pagaminti Lietuvos plaukimo federacijos ir Varėnos sporto centro įsteigti rankšluosčiai su simbolika „Varėnos taurė 2019“.

Lietuvos plaukimo federacijos atstovė Milda Šeibokaitė pažymi, kad varėniškiai verti didžiausių pagyrų, nes su plaukimu susiję renginiai ir projektai čia organizuojami išties pavyzdingai: „Labai džiugu matyti gausų būrį plaukikų šitame nuostabiame baseine. Sveikinu visus, pasiekusius savo rezultatus, sveikinu tėvelius, palaikančius savo atžalas. Labai džiaugiuosi gražiu renginiu. Plaukimas – ne tik sportas, bet ir pramoga bei geras laisvalaikio praleidimo būdas. Tikiuosi jus pamatyti ir kitais metais šitame puikiame renginyje“.

Varėnos baseine vyko ne tik plaukimo turnyras – šventės dalyviams nuobodžiauti neleido renginių vedėjas Marius Galinis, dalyvių laukė ir nuotaikinga irklenčių šou programa. Plaukimo varžybų organizatoriai įteikė padėkas renginio partneriams ir rėmėjams, kurie prisidėjo prie šventės sėkmės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką