LPF taurės varžybose geriausias – D.Rapšys, krito dar 3 šalies rekordai

Susumavus dviejų dienų rezultatus, geriausiu 2017 m. Lietuvos plaukimo federacijos taurės plaukiku pripažintas Danas Rapšys. Antrąją varžybų dieną vienas iš nacionalinės rinktinės lyderių nugalėjo 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje.
Danas Rapšys
Danas Rapšys / Lietuvos studentų sporto asociacijos nuotr.

Išvakarėse pagerinęs dvigubai ilgesnės distancijos šalies rekordą, panevėžietis buvo labai arti geriausio Lietuvos rezultato ir šioje rungtyje, iki kurio pritrūko vos 0,48 sek. – 1 min. 42,70 sek.

Antroji vieta varžybose atiteko dar vienam panevėžiečiui Andriui Šidlauskui. Prie vakar laimėtų trijų taurių jis pridėjo dar porą, iškovotų 100 m krūtine ir 200 m kompleksinio plaukimo rungtyse. Savo mėgstamu stiliumi nuotolį jis įveikė per 58,92 sek., o kombinuotu – per 1 min. 59,92 sek.

Deividas Margevičius į savo kolekciją įsidėjo dar dvi varžybų taures. Jis triumfavo 50 m laisvu stiliumi (22,86 sek.) ir 100 m peteliške (52,36 sek.). Kaunietis geriausių plaukikų sąraše užėmė trečiąją vietą.

Taip pat dvi taures antrąją varžybų dieną pelnė Gytis Stankevičius. Kaunietis buvo greičiausias 50 m ir 200 m nugara distancijose. Sprinte jis finišavo po 25,72 sek., o daugiau ištvermės reikalaujančiame plaukime – po 1 min. 59,67 sek.

Vienintelė plaukikė, patekusi į tarp geriausių varžybų sportininkų, Kotryna Teterevkova pratęsė sėkmingą pasirodymą plaukimo krūtine stiliaus rungtyse. Trumpiausiame 50 m nuotolyje ji dar sykį aplenkė pagrindinę savo konkurentę Agnę Šeleikaitę – 37,79 sek. Vilnietė greičiausiai įveikė ir 200 m – 2 min. 31,83 sek.

Beatričei Kanapienytei niekas neprilygo dvejose plaukimo peteliške distancijose. 50 m. atstumą kaunietė įveikė per 28,32 sek, o 200 m. – per 2 min. 20,35 sek.

Sau priklausiusį Lietuvos suaugusiųjų rekordą pagerino Erika Martišiūtė. Panevėžietė 400 m kompleksiniu būdu nuplaukė per 4 min. 54,94 sek.

Neringa Černiauskaitė greičiausiai nuplaukė 100 m laisvu stiliumi (58,32 sek.), Ieva Jacevičiūtė – 100 m kompleksiniu būdu (1 min. 06,58 sek.), Liepa Kluonytė – 400 m laisvu stiliumi (4 min. 31,19 sek.).

Taurė, skirta 100 m plaukimo nugara rungties nugalėtojai iškeliavo į kaimyninę Baltarusiją. Ją laimėjo Darija Douhal – 1 min. 02,62 sek. Antroji atplaukė Gabija Mankauskaitė (1 min. 04,02 sek.).

Du Lietuvos berniukų iki 15 m. šalies rekordus pagerino Erikas Grigaitis. Finaluose plaukęs kaunietis 200 m nugara įveikė per 2 min. 04,36 sek., o 50 m – per 27,02 sek.

Ketvirtoji vieta geriausių plaukikų sąraše atiteko Povilui Strazdui. Lietuvos rinktinės plaukikas antrąją varžybų dieną taurės neiškovojo.

Geriausi plaukikai buvo renkami susumavus aukščiausių rezultatų trijose rungtyse reitingo sumą (pagal FINA taškų lentelę).