Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 25d. 15:43

LR prezidentas palinkėjo „Gero vėjo!“ ateinančiam lietuvių jachtos „Ambersail 2“ varžybų sezonui

LR Prezidentas G. Nausėda ant „Ambersail 2“ denio
Roberto Dačkaus nuotr. / LR Prezidentas G. Nausėda ant „Ambersail 2“ denio

Lankydamasis Klaipėdoje vykstančioje „Jūros šventėje“ Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda užlipo ir ant prestižinėse pasaulio regatose Lietuvos garbę ginančios jachtos „Ambersail 2“ denio. Susipažinęs su jachtos įgula, prezidentas palinkėjo buriuotojams sėkmingų startų artėjančiuose Viduržemio jūros ir 2021 m. Karibų regatose.

„Sėkmės ir geros nuotaikos laivo įgulai. Laukiu, kada pakviesite paplaukioti regatoje!“,- tokį šmaikščiai draugišką įrašą Lietuvos prezidentas paliko naujam varžybų sezonui besiruošiančios jachtos žurnale.

„Ambersail 2“ įgula supažindino G.Nausėdą su jachtos valdymu bei sąlygomis, kuriomis jachtoje gyvena buriuotojai ilguose okeaniniuose plaukimuose. Šalies vadovas, išgirdęs artimiausius įgulos planus, linkėjo „Gero vėjo!“ garbingai atstovaujant Lietuvos valstybę pasaulio vandenyse.

Roberto Dačkaus nuotr./LR Prezidentas G. Nausėda ant „Ambersail 2“ denio.
Roberto Dačkaus nuotr./LR Prezidentas G. Nausėda ant „Ambersail 2“ denio.

Pasak „Ambersail 2“ komandos vadovo Raimundo Daubaro, iš karantino Barselonoje trumpam į namų uostą grįžusi jachta „Ambersail 2“ Klaipėdoje ilgai neužsibus ir jau ruošiasi kelti bures naujiems varžybiniams iššūkiams.

„Jei dabartinė situacija dėl covid-19 pandemijos Europoje stipriai nepasikeis, rugsėjo 10 d. ketiname pajudėti link Viduržemio jūros. Ten mūsų rudens tvarkaraštyje suplanuotos trys aukšto rango pasaulinės regatos. Ši jachta sutverta varžytis, tai – vienas iš 8 pasaulyje sukurtų identiškų vandenynų bolidų. Ji savo pajėgumus jau buvo įrodžiusi praėjusiais metais, kai dovanojo Lietuvai ne vieną prizinę vietą Karibų ir kitų akvatorijų regatose. Šiemet ir ateinančiais metais jachtos įgula pasiruošusi dėti visas pastangas, kad tokie rezultatai tik augtų“,- teigia R.Daubaras

Viduržemyje jachta spalio 4-10 dienomis ketina startuoti „Les Voiles de Saint Tropez“ regatoje, spalio 17-24 d. – prestižinėje „Rolex Middle Sea Race“ regatoje, o spalio pabaigoje – „Palma Vela“ regatoje.

Sėkmingai užbaigus Viduržemio regiono sezoną, „Ambersail 2“ pajudės per Atlantą Karibų link, kur jau dėliojama 2021 metų varžybų programa.

2019 m. Karibų sezone jachta „Ambersail 2“ Lietuvai iškovojo prizines vietas tokiose prestižinėse regatose kaip „St. Maarten Heineken Regatta“, „Les Voiles de St. Barth“, „Antigua Sailing Week“, bei pagerino lenktynių aplink Barbadoso salą rekordą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką