Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 1d. 13:38

LTOK prezidento rinkimuose – intriga: plaukimo vadas meta iššūkį Dainai Gudzinevičiūtei

Daina Gudzinevičiūtė ir Emilis Vaitkaitis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Daina Gudzinevičiūtė ir Emilis Vaitkaitis

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis paskelbė kandidatuosiantis spalio 9 d. vyksiančiuose Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento rinkimuose. Tai – pirmas kartas nuo 2012 m. (tada su D.Gudzinevičiūte varžėsi Virgilijus Alekna), kai į šį postą pretenduoja daugiau nei vienas kandidatas.

E.Vaitkaitis teigia, jog sporto bendruomenę neramina tendencija, kai pragyvenimo lygiui šalyje bei LTOK biudžetui augant Lietuvos olimpinio sporto rezultatai nuosekliai prastėja. Rinkimų kampaniją jis teigia paversiantis atvira ir vieša diskusija apie nutylėtas problemas bei jų sprendimus.

„Turime prisiimti atsakomybę už olimpinio sporto rezultatus, suvienyti šalies sporto bendruomenę bendram tikslui. Šiandien visi kratosi to, palikdami federacijas vienas tvarkytis su kylančiais iššūkiais. Tačiau LTOK finansuoja mūsų olimpiečius Lietuvos žmonių pinigais – akivaizdu, kad ši organizacija ir turėtų įsipareigoti visuomenei užtikrinti aukštą sporto lygį ateityje, tvariai į jį investuoti“, – kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Emilis Vaitkaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Emilis Vaitkaitis

E.Vaitkaitis taip pat įsitikinęs, kad LTOK privalo atsiverti visuomenei – įtraukti ją į diskusiją apie Lietuvos olimpinio sporto ateitį, atsakingai ir atskaitingai valdyti olimpiečių pasirengimui skirtą biudžetą.

„Retas šalies gyventojas šiandien galėtų pasakyti, ką tiksliai veikia olimpinis komitetas. Tai nėra normali situacija, juk sportas – visų mūsų reikalas, visų mūsų pasididžiavimas, galiausiai – visi jį remiame savo pinigais.

Dar įdomiau, kad turbūt reta federacija galėtų pasakyti, kaip ir kodėl joms yra paskirstomas LTOK biudžetas, nes aiškūs finansavimo kriterijai tiesiog neegzistuoja. Tai, vėlgi, nėra normalu, jei norime investuoti į sporto ateitį, auginti čempionus, profesionaliai juos ruošti ir galėti didžiuotis jų rezultatais“, – sakė profesionalaus plaukiko karjerą baigęs kandidatas.

Asmeninio archyvo nuotr./Emilis Vaitkaitis
Asmeninio archyvo nuotr./Emilis Vaitkaitis

E.Vaitkaitis, paskelbdamas apie savo kandidatūrą, pakvietė visus tautinio olimpinio komiteto narius susitikti ir pasikalbėti atvirai – išnaudoti rinkimų suteiktą galimybę įgarsinti tai, kas ne vienus metus komitete buvo negirdima ar ignoruojama. Visus narius jis paragino ir teikti dokumentus įvairioms pareigoms komitete užimti – tik taip, kandidato teigimu, įmanomas tikras, demokratiškas visų narių atstovavimas.

Atvirai diskutuoti E.Vaitkaitis kviečia ir savo oponentę rinkimuose – šiuo metu pareigas einančią LTOK prezidentę Dainą Gudzinevičiūtę.

„Nors LTOK iki šiol nieko panašaus nėra vykę, šiuolaikinėje visuomenėje diskutuoti debatuose – įprasta ir sveikintina demokratiškų organizacijų praktika. Todėl kviečiu Dainą pasikalbėti viešai – mūsų sportininkai ir mūsų visuomenė nusipelno galimybės užduoti rūpimus klausimus ir išgirsti atsakymus į juos“, – įsitikinęs kandidatas į LTOK prezidentus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Daina Gudzinevičiūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Daina Gudzinevičiūtė

Paskelbė 4 įsipareigojimus ir alternatyvų biudžetą

E.Vaitkaitis pristatė išsamią rinkimų programą bei akcentavo keturis svarbiausius savo įsipareigojimus šalies sportui.

Kandidatas teigė, jog, jam tapus prezidentu, LTOK prisiims atsakomybę už olimpinių pergalių kūrimą ir sporto būklę,

„Sukursime vieningą, ilgalaikę šalies olimpinio sporto strategiją ir aiškiai prisiimsime atsakomybę už jo rezultatus. Užtikrinsime nuolat augantį pergalių kiekį ir kokybę.

Palaikysime federacijas ir dalinsimės įsipareigojimais Lietuvai – nepaliksime jų vienų spręsti sisteminių problemų. Olimpiniam sportui kylantys iššūkiai, jo ateičiai reikalingi sprendimai taps girdimi ir įgyvendinami šalies mastu“, – kalbėjo jis.

Antrasis E.Vaitkaičio įsipareigojimas: atsiversime visuomenei – sporto rezultatai taps visų mūsų reikalu.

„Įsipareigosime kartu su federacijomis kurti Lietuvai pergales. Tuo pačiu tapsime ir atskaitingi visuomenei: veiksime skaidriai, aktyviai viešinsime veiklą, reguliariai skelbsime finansines ir veiklos ataskaitas. Įtrauksime visuomenę į atvirą diskusiją apie olimpinį sportą. Šviesime, skatinsime susidomėjimą, tarsimės su visuomene dėl visą šalį liečiančių sprendimų“, – vardijo kandidatas.

E.Vaitkaitis žada ir suvienyti sporto bendruomenę. Ji, pasak jo, turi bendrą tikslą – kurti olimpines pergales Lietuvai, gerinti sporto įvaizdį.

Ketvirtasis kandidato įsipareigojimas – investicijos į Lietuvos olimpinio sporto ateitį.

„Užtikrinsime, kad olimpinio sporto rezultatai Lietuvoje nuolat gerėtų – sukursime ilgalaikę investicinę veiklos ir finansavimo politiką, kuri leistų ugdyti ateities čempionus ir kurtų sąlygas talentingiems sportininkams meistriškumo siekti Lietuvoje“, – kalbėjo E.Vaitkaitis, pristatydamas ir alternatyvaus organizacijos biudžeto projektą.

Alfredo Pliadžio nuotr./Emilis Vaitkaitis
Alfredo Pliadžio nuotr./Emilis Vaitkaitis

Plaukimo federacijai – didžiausias objektyviais kriterijais paremtas finansavimas šiemet

Ekonomikos ir biologijos magistro laipsnius turintis E.Vaitkaitis Lietuvos plaukimo federacijai vadovauja ketverius metus, iki tol joje dirbo administracijos vadovu. Profesionalia vadyba sporte tikintis kandidatas teigia, jog federacijoje pritaikytus ir sėkmę atnešusius vadybos principus sieks pritaikyti ir olimpiniame komitete.

„Per pastaruosius ketverius metus iš esmės pakeitėme plaukimo situaciją šalyje: pademonstravę įspūdingus sporto rezultatus, šiemet tapome didžiausią objektyviais kriterijais paremtą valstybės finansavimą gavusia federacija, užtikrinome visišką skaidrumą ir atvirumą biudžeto valdyme, finansų skirstymą sukoncentravome į mažųjų, jaunųjų talentų ugdymą – investicijas į plaukimo ateitį.

Šiuos profesionalios vadybos principus, leidžiančius kelti sporto lygį, pritaikysiu ir Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete“, – sakė E.Vaitkaitis.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

01:06
01:09
01:11

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką