Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Maža klaidelė sujaukė puikų Gintarės Scheidt startą: „Dabar bus daugiau įtampos“

Vienas metras - labai nedaug, kai įveikti reikia ne vieną kilometrą, tačiau būtent tokia smulkmena sutrukdė Gintarei Scheidt nuostabiai pradėti olimpines buriavimo varžybas. 2008 metų Pekino žaidynių vicečempionė moterų „Laser Radial“ klasės varžybose pažeidė starto taisykles pirmajame etape ir buvo diskvalifikuota, tačiau užtikrintai laimėjo antrąjį etapą. Jei ne klaida, Gintarė būtų vienvaldė lyderė.
Gintarė Scheidt
Gintarė Scheidt / Vytauto Dranginio nuotr.

Vis dėlto nežinodama, kad pažeidė taisykles, lietuvė pirmąjį etapą užbaigė antra, o antrąjį užtikrintai laimėjo. Jei ne pažeidimas, ji savo varžoves lenktų labiau nei užtikrintai, tačiau dabar rikiuojasi 21-oje pozicijoje.

Varžybų lydere tapusi Kinijos buriuotoja Lijia Xu pirmajame etape buvo ketvirta, o antrajame – trečia. Ji dabar turi 7 taškus, o Gintarė – 39. Tikslas – turėti kuo mažiau. Vis dėlto buriavimo varžybų pabaigoje iš galutinės įskaitos išsibrauks prasčiausias startas, tad kova dėl medalio lietuvei dar tikrai nebaigta. Tačiau klysti jau nebegalima.

– Kada sužinojote, kad pirmame plaukime buvote diskvalifikuota?

– Tik po antrojo plaukimo. Vyras pamatė. Buvo parašyta, kas pažeis starto taisyklę, tam bus parodyta prie pirmo ženklo ir turėsi pasitraukti. Man niekas nieko neparodė, todėl plaukiau iki finišo. Buvau rami, finišavau antra – tai žinia apie pirmą plaukimą man buvo siurprizas.

Gal ir gerai, kad nepasakė. Per gerai viskas buvo, kad būtų tiesa. Po antro finišo galvojau, kad super diena, o po to numušė ūpą. Labai gerai plaukiau, o dabar teks atsargiau. Čia tikrai sudėtingos sąlygos ir bus labai sunku išbūti priekyje visuose dešimt plaukimų. Tas vienintelis atmetimas, kurį turime, panaudotas. Tai prideda daugiau įtampos.

– Už ką tiksliai buvote nubausta?

– Už tai, kad per anksti kirtau starto liniją. Mes turime ją jausti – tai pakankamai sudėtinga. Turėjau ženklą krante, žinojau, kaip eina mano linija ir buvau tikra, kad jos nekirtau per anksti. Bet yra srovės ir kiti dalykai. Dabar reikės plaukti atsargiau.

Šiandien labai savimi pasitikėjau. Pagrindinės konkurentės buvo pirmame dešimtuke, bet ne pačios pirmos. Čia esmė ir yra būti pirmame dešimtuke, toks visų tikslas. Pernai bandomąją ikiolimpinę regatą čia laimėjau, nors nė karto nebuvau pirma atskiruose etapuose.

Po antro finišo galvojau, kad super diena, o po to numušė ūpą. Labai gerai plaukiau, o dabar teks atsargiau.

– Ar ši akvatorija jums pažįstama? Juk jūsų vyras brazilas, pernai čia laimėjote regatą.

– Tai kad kitiems dar geriau pažįstama, nes jie čia nuolat sėdi, dvejus-trejus metus važinėja, sportuoja. O mes turime šeimą, negalime čia gyventi. Šiemet čia buvau atvažiavusi tik tris kartus.

– Ar ši akvatorija yra kažkuo išskirtinė?

– Norint čia gerai plaukti, reikia nuolat čia treniruotis, pažinti vietovę. Yra penkios skirtingos distancijos ir visos su savo savitumais, nes srovę išlenkia reljefai.

Šiandien sąlygos buvo geros, stiprus vėjas. Labai pasisekė, kad nebuvo stiprių srovių. Tada daugiausia lėmia taktika, laivo vedimas, greitis. Pavėjui labai neblogai sekėsi, Bet viską sugadino viena klaidelė. Metrą išlindusi buvau, o juk plaukiame ne vieną kilometrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius