Publikuota: 2018 rugpjūčio 26d. 14:24 , atnaujinta: 2018 rugpjūčio 26d. 15:57

Medaliai kišenėje: iš pasaulio čempionato A.Seja grįš su sidabru, dar trys lietuviai – su bronza

Artūras Seja
Asmeninio archyvo nuotr. / Artūras Seja

Portugalijoje vykstančiame baidarių ir kanojų pasaulio čempionate sužibėjo Artūro Sejos žvaigždė. Lietuvis olimpinėje vienviečių baidarių 200 m rungtyje paskutinę varžybų dieną iškovojo sidabro medalį. Bronziniai apdovanojimais pasipuošė Henrikas Žustautas bei Ričardo Nekriošiaus ir Andrejaus Olijniko duetas.

A.Seja buvo nepralenkiamas atrankoje bei pusfinalyje, bet finale akimirką greičiau finišavo nuo pat starto pirmavęs ispanas Carlosas Garrote (35.259 sek.).

Lietuvis finišavo per 35.366 sek. ir aplenkė bronzą iškovojusį rusą Jevgenijų Lukancovą (35.512).

„Esu labai laimingas. Tai svarbiausias medalis karjeroje. Tikiuosi ateityje pavyks jį iškeisti į aukso. Finale labai nedaug pritrūko iki pasaulio čempiono titulo, pirmą vietą kainavo smulki klaidelė. Nepavyko startuoti taip, kaip galiu ir pusė distancijos teko vytis varžovus. Tačiau užteko jėgų kovoti iki galo, prisivijau varžovus, pavyko galingai finišuoti ir patekau tarp prizininkų. Neaplenkiau tik ispano Carloso Garrotės, kuris triumfavo ir šių metų Europos čempionate“, - po finišo kalbėjo planetos vicečempionas.

A.Seja iš pasaulio čempionato vyksta tiesiai į varžybas Maskvoje.

Vienviečių kanojų 200 m rungtyje bronzos medalį iškovojo Henrikas Žustautas (40.043). Lietuvis pirmavo ilgąją distancijos dalį, tačiau prieš pat finišą jį aplenkė baltarusis Artsemas Kozyras (39.810) ir rusas Ivanas Štylius (39.970).

Planetos pirmenybių bronzą sublizgo ir ant Ričardo Nekriošiaus bei Andrejaus Olijniko krūtinių, kurie varžėsi dviviečių baidarių 500 m rungtyje.

Mūsiškiai distanciją įveikė per 1:31.449 min. ir nusileido tik rusams Artiomui Kuzachmetovui ir Vladislavui Blincovui (1:30.666) bei serbams Stefanui Vekičiui ir Vladimirui Torubarovui (1:30.953).

Aurimas Lankas, Edvinas Ramanauskas, Mindaugas Maldonis ir Simonas Maldonis irklavo keturviečių baidarių 500 m rungties B finale, distanciją įveikė per 1:24.232 min., buvo antri ir galutinėje įskaitoje užėmė 11-ąją vietą.