Michaelas Phelpsas 19-ąjį kartą karjeroje tapo olimpiniu čempionu!

Olimpinių žaidynių ir plaukimo legenda Michaelas Phelpsas su komandos draugais iš JAV įspūdingai triumfavo Rio olimpinių žaidynių plaukimo rungties 4 po 100 metrų finale. Visų laikų olimpinių žaidynių medalių rekordininkas net 19-ąjį kartą tapo olimpiniu čempionu.
Michaelas Phelpsas
Michaelas Phelpsas / „Scanpix“/„Xinhua“/„Sipa USA“ nuotr.

M.Phelpsas kartu su Caelebu Dresselu, Ryanu Heldu ir Nathanu Adrianu finišavo per 3 min. 09,92 sek. ir aplenkė Prancūzijos ir Australijos komandas.

Dideliam Rio publikos džiaugsmui be medalio liko prieš plaukimą garsiai nušvilpti Rusijos plaukikai, užėmę, ketvirtąją vietą.

Amerikiečiai turėjo daugiau nei vienos sekundės persvarą po pirmųjų 200 metrų, tačiau jiems ant kulnų lipo pirmuosius 150 metrų priekyje buvę prancūzai. Vis dėlto persvarą JAV atletai išlaikė.

Sidabro medalininkai tapo prancūzai – Mehdy Metella, Fabienas Gilot, Florentas Manaudou ir Jeremy Straviusas.

Bronza atiteko Kanados plaukikų ketvertui – Santo Condorelli, Yuri Kisilui, Markusui Thormeyeriui ir Evanui van Morkerke'ui.

Po šio finalo M.Phelpsas yra keturių olimpinių žaidynių čempionas. 2004 m. Atėnuose jis iškovojo šešis, 2008 m. Pekine – net aštuonis, o 2012 m. Londone – keturis aukso medalius. Iš viso olimpinių medalių plaukikas dabar turi 23.

31-erių M.Phelpsas šiose žaidynėse dar dalyvaus 100 ir 200 metrų peteliške rungtyje bei 200 m kompleksiniu būdu varžybose.